Strajk MPK odwołany! - wKielcach.info

Strajk MPK odwołany!

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji po raz kolejny odwołało akcję protestacyjną. Oznacza to, że autobusy będą normalnie kursować po ulicach Olszewskiego i Puscha.

Związkowcy podjęli decyzję na około godzinę przed startem strajku. Doprowadziły do niej negocjacje z władzami miasta, które odbyły się dziś w ratuszu. Prezydenta Bogdana Wentę reprezentował sekretarz miasta, Szczepan Skorupski, natomiast stronę MPK Elżbieta Śreniawska i Bogdan Latosiński.

– Strajk został zawieszony bezterminowo. W związku z nieobecnością prezydenta Bogdana Wenty odbyliśmy dzisiaj spotkanie ze Szczepanem Skorupskim. Spotkanie odbyło się z inicjatywy władz miasta. Podczas spotkania zadeklarowano, że nasze postulaty zostaną spełnione. Mamy spotkać się w tej sprawie w przyszłym tygodniu i ustalić szczegóły – mówił przewodniczący związków MPK, Bogdan Latosiński

Przypomnijmy, że dziś w godzinach 14-16 na ulicach Puscha i Olszewskiego miały nie zatrzymywać się linie: 54, 110, 112 oraz 9, 10, 109, 112.

Związkowcy podnoszą argumenty o zakorkowanych bus-pasach na ulicy Olszewskiego, braku toalet dla kierowców na pętlach autobusowych oraz niekonsultowanych z przewoźnikiem zmianach w kursowaniu autobusów.

Tymczasem Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc mówił w czwartek, że władze miasta robią wszystko, aby spełnić postulaty protestujących. Dodał, że pismo w tej sprawie zostało wysłane do MPK. „Systematycznie informujemy Komendę Miejską Policji, aby funkcjonariusze zwracali uwagę na zakorkowane buspasy przy ulicy Olszewskiego. Ustawimy dwie kolejne toalety na pętlach autobusowych przy Alei Na Stadion oraz Pileckiego” – powiedział w czwartek  zastępca prezydenta Kielc.

Poprzednia akcja protestacyjna z 24 stycznia również została zawieszona.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments