Straż Miejska przypilnuje "kopert". Bo kierowcy czują się bezkarni

Straż Miejska przypilnuje „kopert”. Bo kierowcy czują się bezkarni

koperta straż miejska
fot. Straż Miejska Kielce

Straż Miejska w Kielcach wzmoży kontrole aut zaparkowanych na miejscach dla osób z niepełnosprawnością. "Z wielu źródeł dowiadujemy się, że można zdobyć karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych w formie kolekcjonerskiej" – mówi komendantka SM, ale to nie jedyny problem.

Kierowcy  bezprawnie parkujący na miejscach dla osób z niepełnosprawnością często czują się bezkarni. Przed kilkoma dniami przekonali się o tym kieleccy strażnicy, który interweniowali w tej sprawie na jednym z osiedli.

Po przybyciu patrolu okazało się, że na wyraźnie oznaczonej ”kopercie” zaparkowany jest pojazd, w którym nie było wymaganej przepisami karty parkingowej osoby niepełnosprawnej.

„Do podejmującej czynności kontrolne strażniczki podeszły dwie kobiety, jak się okazało jedna z nich była właścicielką nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. Kobiety całkowicie ignorowały przekazywane im informacje dotyczące zasad parkowania na miejscach zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych. Używając wulgaryzmów zażądały żeby strażniczka odstąpiła od wykonywania czynności służbowych, ponieważ w ich przekonaniu, nie popełniły żadnego wykroczenia. Ponadto jedna z kobiet wsiadła do samochodu  i próbując odjechać z miejsca interwencji omal nie doprowadziła do uszkodzenia pojazdu Straży Miejskiej – relacjonują strażnicy.

Kobiety zachowywały się tak agresywnie, że interweniować musiała Policja. W konsekwencji przeciwko obu paniom skierowane zostaną wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kielcach .

 

350 zł za kolekcjonerską  kartę parkingową 

Awanturujący się kierowcy to nie jedyny problem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w sieci pojawiały się oferty sprzedaży „kolekcjonerskich” kart parkingowych dla osób z  niepełnosprawnościami.

„Z wielu źródeł dowiadujemy się, że można zdobyć karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych w formie kolekcjonerskiej. Możemy przypuszczać, że takie sytuacje zdarzają się także w Kielcach. Wystąpiliśmy do różnych organów, które wydają takie karty.  Będziemy się starać podczas kontroli sprawdzać czy taki dokument został wydany przez właściwą instytucję, czy nie został on kupiony – powiedziała Renata Gruszczyńska komendant Straży Miejskiej w Kielcach. 

 Ceny „kolekcjonerskiej” karty parkingowej wahają  się  od 250 do 550 złotych. Oferty sprzedaży takich falsyfikatów, są publikowane w ogólnie dostępnych serwisach ogłoszeniowych.

 „Nasze karty parkingowe z adnotacją o możliwości parkowania w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych można wykorzystywać tylko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieprawidłowe i zakazane wykorzystanie przedmiotów oferowanych przez nas” – czytamy w ofertach.

Za zaparkowanie pojazdu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych kierowca może otrzymać mandat karny w kwocie 500 zł i 5 punktów karnych. Pojazd może zostać również odholowany na parking strzeżony, na koszt właściciela.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Straż Miejska przypilnuje “kopert”. Bo kierowcy czują się bezkarni […]

trackback

[…] Straż Miejska przypilnuje „kopert”. Bo kierowcy czują się bezkarni […]