Strzelał przez okno z wiatrówki mając w mieszkaniu blisko 50 gramów zakazanych substancji - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Strzelał przez okno z wiatrówki mając w mieszkaniu blisko 50 gramów zakazanych substancji

Przeczytaj także

Kielecka policja zatrzymała dwójkę nastolatków w wieku 19 i 16 lat podejrzewanych o strzelanie z wiatrówki m.in. do radiowozu. Starszy z zatrzymanych odpowie także za posiadanie narkotyków – poinformował w poniedziałek podkom. Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

Funkcjonariusz przekazał, że w piątek (17 czerwca), przed godziną 21 na numer alarmowy zadzwoniła mieszkanka miasta.

„Kobieta zaalarmowała, że na jednej z ulic w centrum ktoś najprawdopodobniej strzela z wiatrówki do opuszczonego budynku. W pewnym momencie dojeżdżający na miejsce policjanci z komisariatu przy ul. Paderewskiego zauważyli, że śrut uszkodził boczną szybę radiowozu” – poinformował podkom. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Funkcjonariusze ustalili, skąd mogły zostać oddane strzały. Policjanci weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie zastali trzeźwego 19-latka i jego 16-letnią znajomą.

„Mundurowi, wykonując czynności, znaleźli pistolet pneumatyczny, którym najprawdopodobniej młodzi kielczanie strzelali przez okno. Ponadto policjanci przeszukali dokładnie całe mieszkanie, w którym znaleźli podejrzane substancje. Do laboratoryjnych badań trafiło około 48 gramów proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako 2CB oraz około czterech gramów suszu. Wstępny test wykazał, że była to najprawdopodobniej marihuana” – dodał funkcjonariusz.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, podejrzane substancje należały do 19-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, z kolei 16-latka noc spędziła w policyjnej izbie dziecka. „Zachowanie młodych kielczan wkrótce ocenią sądy. Dziewczyna, z uwagi na wiek, odpowie przed sądem rodzinnym” – dodał podkom. Macek. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

 

 

Przeczytaj także