Suchański: Niemieccy inwestorzy zgodzili się na kontrofertę miasta Kielce - wKielcach.info

Suchański: Niemieccy inwestorzy zgodzili się na kontrofertę miasta Kielce

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek Korona Kielce ponownie trafi w ręce miasta Kielce. Jak informuje Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta, rodzina Hundsorferów zgodziła się na kontrofertę miasta.

Jeszcze przed południem pojawiła się informacja, że niemieckim właścicielom nie odpowiadają warunki ustalone przez radnych w ostatni wtorek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy propozycje radnych i prezydenta. Korona może znów trafić w ręce miasta!

Doniesienia te zdementował przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański – Inwestorzy większościowi zgodzili się na kontrofertę miasta Kielce. Niemieccy właściciele zgodzili się na wszystkie przedstawione warunki. Do dogrania zostały techniczne aspekty. Teraz prawnicy muszą przygotować odpowiednie umowy. Teraz kluczowa staje się wtorkowa decyzja Rady Miasta – powiedział dla portalu wKielcach.info Kamil Suchański.

 

Przypomnijmy, że we wtorek o godzinie 9.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której kieleccy radni zdecydują o przyszłości Korony Kielce.

Większość radnych prawdopodobnie zagłosuje za przejęciem klubu przez miasto. Uchwały przejdą głosami rajców z Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych i Niezależnych. Po wczorajszych dyskusjach za zamkniętymi drzwiami, wszystko wskazuje na to, że przeciwko zakupowi akcji i dokapitalizowaniu klubu opowie się Platforma Obywatelska.

Po zakończeniu sesji odbędzie się przerywane kilkukrotnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony Kielce, na którym nie została przyjęta uchwała o dokapitalizowaniu spółki kwotą 5,1 miliona złotych. W tym ma uczestniczyć jeszcze rodzina Hundsdorferów, która zobowiązała się przeznaczyć na ten cel 3,67 miliona złotych, natomiast miasto 1,43 miliona złotych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments