Świętokrzyskie. Ugaszono pożar magazynu z herbatami - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Świętokrzyskie. Ugaszono pożar magazynu z herbatami

Przeczytaj także

Prawie dobę trwały działania strażaków w Kliszowie , gdzie doszło do pożaru magazynu z suszem do produkcji herbat. Akcja zakończyła się we wtorek około godziny 9 – poinformował PAP st. kpt. Mateusz Tarka, rzecznik pińczowskiej PSP.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w poniedziałek po godzinie 12. W magazynie o powierzchni 1,8 tys. mkw. płonął susz ziołowy i owocowy do produkcji herbat.

„Nasze działania polegały na usunięciu około 4 tys. metrów sześciennych suszu na zewnątrz i przelewaniu go wodą. Wcześniej wykonaliśmy niezbędne prace rozbiórkowe między innymi dachu obiektu, żeby dotrzeć do źródeł ognia. Około godziny 9 we wtorek te działania zostały zakończone. Miejsce zdarzenia zostało przekazane zarządcy obiektu. Zastępy, które brały udział, wróciły do miejsca stacjonowania” – przekazał PAP st. kpt. Mateusz Tarka, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Na miejscu było zaangażowanych około 60 strażaków z 19 zastępów straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także