Świętokrzyskie Winobranie w Ogrodzie Botanicznym już w tę niedzielę - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Świętokrzyskie Winobranie w Ogrodzie Botanicznym już w tę niedzielę

Przeczytaj także

Fot. kielce.eu

Zbiory i pokaz przerobu winogron, a także wyciskanie soku, degustacja win i możliwość spędzenia czasu przy ognisku. Już w niedzielę 17 września odbędzie się pierwsze Świętokrzyskie Winobranie w Ogrodzie Botanicznym. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14. Ponadto w tym dniu bilety na wejście do ogrodu kosztować będą po 7 zł.

– Zapraszamy wszystkich na Świętokrzyskie Winobranie, które organizujemy wspólnie z Świętokrzyskimi Winnicami oraz Winnicą Milanowską. Zaplanowano różnego rodzaju atrakcje. Nie zabraknie zbiorów owoców, pokazów ich wyciskania oraz degustacji świeżo pozyskanego soku. A później opowiadania o produkcji samego wina – tłumaczy Bartosz Piwowarski, zastępca kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach. 

Przewidziano również degustację wina, pochodzącego ze znajdujących się w naszym regionie winnic. Nic nie będzie stało też na przeszkodzie, aby zakupić butelkę wspomnianego trunku. – Oczywiście winiarze będą dyspozycyjni i gotowi na pytania – dodaje Bartosz Piwowarski. 

– Celem wydarzenia jest m.in. edukacja społeczeństwa, jeśli chodzi o winogrona, krzewy winne oraz produkcję samego wina, jak również samą enologię. Mowa o dziale nauki, która dotyczy właśnie omawianych trunków, winorośli oraz metod postępowania z nimi – podsumowuje.

W ramach winobrania odbędzie się także wspólne spotkanie przy ognisku.

default

Przeczytaj także