Sześć nowych parków na osiedlach. Agata Wojda zaprezentowała gotowe koncepcje - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Sześć nowych parków na osiedlach. Agata Wojda zaprezentowała gotowe koncepcje

Przeczytaj także

Zieloną rewitalizację trzech ważnych terenów rekreacyjnych – Parku Dolina Silnicy, Zalewu i Parku Miejskiego oraz utworzenie sześciu osiedlowych parków kieszonkowych zapowiedziała Agata Wojda, kandydatka na urząd prezydenta Kielc. Zaprezentowała także gotowe koncepcje.

– Kielce to zielone miasto, ale jeszcze sporo musimy zrobić, żeby uwolniło cały swój potencjał. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli stworzyć miejsca, które będą służyć mieszkańcom do wypoczynku, zabawy i integracji – podkreślała Agata Wojda.

Zaznacza przy tym, że takie przestrzenie powinny pojawić się zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. – Moim priorytetem jest rewitalizacja zielonego kręgosłupa miasta –
z Doliną Silnicy, Zalewem i Parkiem Miejskim, miejscami, w których kielczanie chętnie wypoczywają i spędzają swój wolny czas, ale duży nacisk zamierzam też postawić na rozwój osiedli – poinformowała.

Z inicjatywy Agaty Wojdy miasto rozpoczęło starania o rewitalizację Doliny Silnicy i ta inwestycja ma już zapewnione dofinansowanie ze środków unijnych. Wcześniej odbyły się szerokie konsultacje społeczne co do przyszłego wyglądu, formuły i roli tej zielonej przestrzeni Kielc. W kontrakcie programowym województwa zapisane zostały także środki na modernizację Parku Miejskiego.

To jednak nie wszystko. Dla mieszkańców bardzo ważne miejsca stanowią przestrzenie zlokalizowane na osiedlach, znajdujące się blisko ich miejsca zamieszkania, które z jednej strony służą do odpoczynku, z drugiej zaś do integracji sąsiedzkiej.

Podczas świątecznego wydarzenia rodzinnego w Dolinie Silnicy, Agata Wojda przedstawiła gotowe koncepcje zagospodarowania sześciu takich przestrzeni na kieleckich osiedlach. – Na Stoku, Ślichowicach, Czarnowie, Szydłówku, a także w okolicy bazarów stworzę małe, kieszonkowe parki – miejsca, które codziennie będą służyć mieszkańcom – podkreślała. – Mam także konkretny pomysł na zagospodarowanie zbiornika wodnego Glinianki. Zmiana otoczenia wokół niego wzmocni potencjał rekreacyjny i turystyczny całego Rezerwatu Wietrznia.

Przygotowane projekty kandydatka na urząd prezydenta Kielc będzie chciała skonsultować z mieszkańcami i wybrać do realizacji najlepsze rozwiązania, które będą odpowiadać na potrzeby kielczan.

Agata Wojda podczas konferencji wskazała także na duże znaczenie Rodzinnych Ogródków Działkowych, które w jej ocenie stanowią niezwykle istotny ważny obszar
na terenie miasta. – Będę zwiększać kwoty przeznaczone na dofinansowanie planowanych przez nie inwestycji – zapowiedziała.

Wizualizacje parków kieszonkowych powstały dzięki Wizmax Studio.

Przeczytaj także