Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach nadal będzie współprowadzony przez MKiDN - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach nadal będzie współprowadzony przez MKiDN

Przeczytaj także

W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się przekazanie aneksu do umowy w sprawie przedłużenia współprowadzenia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – poinformowało w środę Ministerstwo Kultury.

Dokument został podpisany przez Ministrę Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hannę Wróblewską oraz Województwo Świętokrzyskie, reprezentowane przez marszałka województwa świętokrzyskiego Renatę Janik oraz członka zarządu województwa świętokrzyskiego Anitę Koniusz.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – obok Muzeum Narodowego w Kielcach i Filharmonii Świętokrzyskiej – jest największą instytucją kultury, której organizatorem jest Województwo Świętokrzyskie. To również jedyny publiczny teatr dramatyczny w regionie. Aneks przedłuża okres współprowadzenia Teatru do 31 grudnia 2027 roku.

„Od podpisania w 2020 roku umowy o współprowadzeniu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspiera Teatr poprzez dotacje na działania bieżące oraz współfinansowanie przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowej siedziby” – napisano w środę na stronie MKiDN. „Inwestycja ta, realizowana w latach 2020-2024, zakłada gruntowną renowację i przebudowę budynku teatru, z zachowaniem jego historycznych walorów oraz przestrzeganiem wszelkich wytycznych konserwatora zabytków. MKiDN przeznaczyło na realizację projektu ponad 60 mln zł, a jego zakończenie przewidziano z końcem bieżącego roku” – dodano.(PAP)

Autor: Tomasz Szczerbicki

Przeczytaj także