Tesco w Galerii Echo nie zostanie przejęte przez Netto. Co tam powstanie? - wKielcach.info

Tesco w Galerii Echo nie zostanie przejęte przez Netto. Co tam powstanie?

Firma Tesco Polska podała listę 19 sklepów, których nie przejmie Sailing Group, właściciel sieci Netto. Wśród nich jest kielecki hipermarket w Galerii Echo.

Przypomnijmy, że Tesco w ostatni czwartek podpisało umowę sprzedaży 301 swoich sklepów właścicielowi sieci Netto. Kwota transakcji opiewa na 900 mln zł. Na liście nie ma jednak 19 sklepów, których nie udało się sprzedaż Brytyjczykom.

Są to m.in. duże hipermarkety w centrach handlowych takich jak: katowicka Silesia City Center, ostrowska Galeria Ostrovia czy kielecka Galeria Echo.

Jaka przyszłość czeka Tesco w Galerii Echo? Patrząc na inne transakcje w Polsce, zainteresowanie przejęciem kieleckiego hipermarketu może wykazać Kaufland lub Carrefour, które odkupiły część marketów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Możliwe, że na kupno skusi się jeden z marketów budowlanych: Obi, Castorama czy Leroy Merlin, które kupiło trzy hale po Tesco w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.

– W najbliższym czasie hipermarket Tesco w Galerii Echo będzie działał jak dotychczas. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów z siecią na temat planów odnośnie tej lokalizacji. Liczymy, że więcej informacji będziemy mogli podać już wkrótce –  przekazała nam Anna Lentowicz, z biura prasowego EPP.

 W Kielcach działają cztery markety Tesco. Jest już pewne, że trzy z nich w ciągu maksymalnie półtora roku zmieni się w markety Netto. Są to sklepy przy ul. Bohaterów Warszawy, ul.Sandomierskiej i os. Na Stoku.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments