To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Rozpoczęła się budowa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Rozpoczęła się budowa

16 pięter będzie miała Plaza Tower budowana przez kieleckiego dewelopera Ryszarda Grzyba. Na rogu ulic Jesionowej i Zagnańskiej właśnie rozpoczęła się budowa.

W miejscu inwestycji stanął już prawie siedemdziesięciometrowy dźwig, rozpoczęły się też betonowanie podziemnych kondygnacji. Wieżowiec będzie miał 55 metrów wysokości, co oznacza że będzie o około dwa metry wyższy od biurowca przy ulicy Targowej.

– Plaza Tower będzie zupełnie innym budynkiem niż te które znamy z przestrzeni publicznej w Kielcach. To będzie nowoczesny wieżowiec z dużą ilością przeszkleń i fasad aluminiowych – informuje Ryszard Grzyb.

W wieżowcu znajdzie się około 130 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. W podziemnych garażach będzie miejsce dla 200 aut. Ceny mieszkań, z których połowę już zarezerwowano wynoszą w zależności od kondygnacji od 5,2 do 7,4 tysiąca złotych za metr kwadratowy.

– Mamy już w 90 procentach wykonane płytę fundamentową. Pod nią wykonano już prawie 600 pali na głębokość do 12 metrów. Trwają także prace przy budowie ścian bocznych podziemnych garaży. Do końca miesiąca będziemy mieli zakończony poziom zero – mówi Ryszard Grzyb

Budynek ma być gotowy wiosną 2021 roku.