Ulica Olszewskiego prawie gotowa. "Wykonawca prowadzi prace porządkowe, kosmetyczne" - wKielcach.info

Ulica Olszewskiego prawie gotowa. „Wykonawca prowadzi prace porządkowe, kosmetyczne”

Kończą się prace na budowie przedłużenia ulicy Olszewskiego w Kielcach.  

– W zasadzie wszystko zostało zrobione. W tej chwili wykonawca prowadzi prace porządkowe, kosmetyczne. Prace budowlane powinny się skończyć w przyszłym tygodniu – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

– Później procedura jest taka, że firma, która w naszym imieniu nadzoruje inwestycje, czyli tak zwany inżynier kontraktu występuje do nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. W momencie, kiedy będziemy mieli pozwolenie na użytkowanie, wtedy otworzymy tę ulicę dla ruchu – dodaje Skrzydło.

Przebudowana ulica Olszewskiego wraz z estakadą nad torami zostanie połączona z remontowanymi ulicami Zagnańską i Witosa. – Do tej pory został zrobiony cały zakres inwestycji, czyli budowa zupełnie całkiem nowej drogi w nowym śladzie na przedłużeniu ulicy Olszewskiego do ronda, które zostało wybudowane od podstaw przy terenach należących do Kieleckiego Parku Technologicznego. Od nowego ronda, łącznik w stronę wschodnią w kierunku skrzyżowania ulicy Zagnańskiej i Witosa. Nad przeszkodą, jaką była linia kolejowa powstał wiadukt o długości 185 metrów – mówi Jarosław Skrzydło. Wybudowano także drogi rowerowe, chodniki, kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne.

Budowa przedłużenia ulicy Olszewskiego kosztowała prawie 39 mln zł. Dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych wyniosło 85 procent. Miasto dołożyło pozostałe 15 procent.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments