[VIDEO] Czy Kornel Morawiecki zostanie patronem jednej z nowych ulic w Kielcach? - wKielcach.info

[VIDEO] Czy Kornel Morawiecki zostanie patronem jednej z nowych ulic w Kielcach?

Kieleccy radni klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o nazwanie nowej ulicy łączącej ulicę Olszewskiego z Witosa imieniem polityka i działacza opozycji demokratycznej w okresie PRL Kornela Morawieckiego.

– To ważna inicjatywa. Liczymy na to, że ten pomysł, to przedsięwzięcie zostanie zrealizowane na najbliższej sesji [17 września – przyp. red] – mówił w czasie poniedziałkowej konferencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych i wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kielcach. – Myślę, że nazwisko i wielkość tej postaci jest na tyle ważna i istotna, że żaden z klubów nie będzie przeciw takiemu nazwaniu tej ulicy – dodał.

Wniosek o nadanie imienia Kornela Morawieckiego nowej ulicy łączącej Olszewskiego z Witosa został już zaakceptowany przez Zespół ds. nazewnictwa ulic i placów w mieście Kielce.

– Postać Kornela Morawieckiego jest bardzo ważna dla naszego środowiska. Chociażby z tego powodu, że była pewnym drogowskazem tego jak mamy żyć, jak mamy działać i jak mamy bronić wolnej Polski – przekonywał Jarosław Karyś.

– Mam przekonanie, że postać Kornela Morawieckiego jest ważna we współczesnej historii naszej ojczyzny – argumentował poseł Krzysztof Lipiec, szef PiS-u w regionie świętokrzyskim.

Kornel Morawiecki był politykiem, fizykiem i nauczycielem akademickim. Działał w opozycji demokratycznej w okresie PRL. Założył i przewodniczył Solidarności Walczącej. Kornel Morawiecki był posłem VIII kadencji oraz ojcem premiera Polski Mateusza Morawieckiego.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments