[VIDEO i FOTO] Kino Fenomen planuje mnóstwo filmowych atrakcji na najbliższe miesiące – wKielcach.info

[VIDEO i FOTO] Kino Fenomen planuje mnóstwo filmowych atrakcji na najbliższe miesiące

Pokaz filmów na specjalnej platformie czy kino plenerowe na wewnętrznym dziedzińcu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. To przedsięwzięcia, które planuje kina Fenomen na nadchodzące miesiące.

W czwartek rusza platforma mojeekino.pl. – Projekt jest innowacyjny. To największa platforma, zrzeszająca kina studyjne na świecie. Każde z nich będzie mogło na niej realizować swój program. Będziemy też starali się robić spotkania ze znanymi ludźmi – opowiada Jarosław Skulski, kierownik kina Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Usługa ma być płatna, ale ceny będą zróżnicowane. Na początek kino Fenomen upubliczni około 60 filmów z rekomendacjami. Na weekend zaplanowano trzy przedpremiery. – Już za tydzień rusza festiwal Wiosna Filmów. Normalnie odbywał się on w kinach. W związku z zaistniałą sytuacją przenosimy go do sieci. To są filmy, które zdobywały główne nagrody na festiwalach w Wenecji, w Cannes czy na europejskich festiwalach filmowych. Póki co nie będzie ich można zobaczyć w kinach – mówi Jarosław Skulski.

Kino Fenomen chce także zorganizować kino samochodowe połączone z kinem na leżakach – 20 czerwca i 28 sierpnia. Trwają prace nad koncepcją. – Można to zrobić na leżakach, a po części w samochodach. Zwróciłem się z prośbą o pomoc do miasta. Nie będzie święta Kielc, więc odpadają też wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. Zaproponowałem miastu, że może zrobiliśmy to w innej lokalizacji na przykład na parkingu przy stadionie Korony od strony Alei Legionów. Seans czerwcowy może rozpocząć się dopiero o godzinie 22. Wtedy robi się ciemno. Miasto musi sprawdzić czy nie zakłócimy ciszy nocnej – opisuje Skulski. Jeśli miałyby wystąpić problemy, planowane jest przeniesienie seansu na teren Targów Kielce.

Kino Fenomen chce też uruchomić w lipcu i sierpniu kino plenerowe na wewnętrznym dziedzińcu WDK. Ma ono na razie roboczą nazwę Nocne Kino Mocne. W środowy wieczór odbyła się próba techniczna. – Robimy próbę jak może wyglądać obraz rzucany na ścianę wewnętrznego dziedzińca WDK – tłumaczył Jarosław Skulski. – Chcemy porozstawiać leżaki w przepisowej odległości od siebie. Obliczamy całość na góra 50 miejsc. Chcemy zaproponować mieszkańcom Kielc coś, co roboczo nazwaliśmy Nocne Kino Mocne. Nocne, ponieważ będziemy wyświetlać film o godzinie 22. Natomiast mocne, bo jesteśmy kinem studyjnym i z jednej strony już od trzech miesięcy nie wyświetlamy żadnych filmów, więc mamy zaległości repertuarowe. Z drugiej będzie to okazja, żeby ze względu na porę prezentować filmy dla dorosłej publiczności – dodał. Wejście na seanse ma kosztować około 10 zł.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o