[VIDEO i FOTO] Weszliśmy do środka Basenów Tropikalnych. Robią wrażenie! – wKielcach.info

[VIDEO i FOTO] Weszliśmy do środka Basenów Tropikalnych. Robią wrażenie!

fot. Bartłomiej Piwoński

Baseny Tropikalne Binkowski Resort nabierają coraz wyraźniejszych kształtów. Pierwszy etap budowy zakończy się w drugiej połowie tego roku, a obecnie trwają prace wykończeniowe.

Najważniejsze, czyli budowa głównej hali basenowej jest już zakończona. Hala została w całości przeszklona, a w kwietniu zaczęły się prace instalacyjne i wykończeniowe.

– Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Aktualnie jesteśmy na etapie układania płytek i ogrzewania podłogowego. We wrześniu przyjadą do nas palmy, których będzie koło 80. Jeżeli utrzymamy obecne tempo, to liczymy, że maksymalnie pod koniec roku uda nam się otworzyć pierwszą część kompleksu, która obejmuje halę basenową – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

przygotowane otwory pod palmy

Kolorytu hali basenowej będą dodawać betonowe rzeźby, które wykonywane są przez firmę specjalizującą się w tego typu pracach. Powstają one w obrębie brodziku dla dzieci, a inspirowane są lokalnym motywem – skamielinami na Kadzielni.

W pierwszej części Basenów Tropikalnych oddanej do użytku  goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. W głównej hali zlokalizowany będzie: basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym m.in tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aroma z hydromasażami oraz cztery wanny spa. Szykują się też spore atrakcje dla dzieci, dla których przygotowany będzie basen przeznaczony tylko dla nich, dwa place zabaw dla młodszych i starszych oraz trzy wodne zjeżdżalnie. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska.  W tej strefie będzie można również skorzystać z restauracji oraz wypocząć wśród żywej tropikalnej roślinności, w tym prawdziwych palm.

Na zakończenie drugiego etapu budowy Basenów Tropikalnych będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. Drugi etap zakłada budowę nowego skrzydła hotelowego, gdzie powstanie 107 pokoi oraz saunarium z basenem na dachu i największą sauną w Polsce, która pomieści nawet 130 osób. – Mamy nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego roku oddamy cały kompleks do dyspozycji gości – tłumaczy Bartosz Binkowski, który dodaje, że przy projektowaniu Basenów Tropikalnych właściciele kładli nacisk na tym, żeby znaleźć złoty środek między zabawą młodszej części gości oraz odpoczynkiem dorosłych. – Stąd właśnie pomysł na strefę cichą, gdzie osoby dorosłe będą mogły w spokoju wypocząć bez hałasu znanego nam z innych aquaparków – dodaje menadżer hotelu.

Pierwszy etap budowy zakłada (otwarcie do końca 2019 roku):

– Basen główny

– Basen dla dzieci

– Sztuczna rzeka

– dwa baseniki witalne oraz dwa baseniki aroma z hydromasażami

– wanny spa

– wodny plac zabaw dla najmłodszych

– Trzy duże zjeżdżalnie wodne

– Restauracja

Drugi etap budowy zakłada (otwarcie w pierwszej połowie 2020 roku):

– 7 Saun

– Basenik do schładzania

– Basen solankowy z hydromasażami

– Basen na dachu

– 2 wanny spa

– Restauracja

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o