[VIDEO] Kieleccy kierowcy notorycznie przejeżdżają na czerwonych świetle - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[VIDEO] Kieleccy kierowcy notorycznie przejeżdżają na czerwonych świetle

 

W środę na terenie miasta i powiatu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania „Sygnalizator”.W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 27 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to bardzo poważne wykroczenie, które w konsekwencji może doprowadzić do kolizji i wypadków drogowych. Tylko w I połowie 2020 roku na terenie Kielc i powiatu policjanci odnotowali 30 zdarzeń, spowodowanych tym wykroczeniem. W 4 przypadkach były to wypadki, w których osoby odniosły obrażenia. Stąd przeprowadzone w godzinach 6 – 22 przez mundurowych z kieleckiej drogówki działania, które miały na celu zdyscyplinowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 27 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W służbie policjanci wykorzystywali rejestratory obrazu, przy pomocy których monitorowali najbardziej newralgiczne skrzyżowania. Dziania „Sygnalizator” to cykliczne działania prowadzone przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy.

Głównym celem było podniesienie świadomości kierowców i pieszych naruszających obowiązek stosowania się do sygnalizacji świetlnej, oraz przeciwdziałanie popełnianiu tych wykroczeń.

Źródło: KM w Kielcach

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Peter
1 miesiąc temu

Notorycznie na skrzyżowaniu na Nowiny od strony Chęcin ciężarówki przelatują na czerwonym. Ostatnio jakbym nie wyhamowal gdy ruszałem z Nowin na Chęciny to zostałbym staranowany i moja rodzina też…