W centrum Kielc zaparkujemy za darmo przez 45 minut - wKielcach.info

W centrum Kielc zaparkujemy za darmo przez 45 minut

W pierwszych dniach lipca wrócą opłaty za parkowanie w centrum Kielc. Ale szykuje się duża zmiana, bowiem wprowadzono 45-minutowy bezpłatny postój w strefie.

O tym, że część radnych będzie chciało wprowadzić 45-minutowy darmowy postój informowaliśmy wczoraj. Na naszym fanpage’u na Facebooku wciąż można brać udział w ankiecie dotyczącej zmiany.

W czwartek podczas sesji poprawkę zgłosili radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych i Niezależnych.

– Wypracowaliśmy konsensus, który połączył dwa kluby. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą mamy pomysł, żeby nie pobierać opłaty za pierwsze 45 minut postoju w centrum Kielc. Chcemy, żeby w ten sposób poprawić rozwój gospodarczy naszego centrum – poinformował Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

– Chcemy wyjść na przeciw przedsiębiorcom z centrum, którym ułatwi to korzystanie z ich usług. Jeżeli okaże się, że to rozwiązanie nie jest korzystne w dalszej lub bliższej przyszłości, to oczywiście możemy wrócić do poprzednich zapisów – dodał Jarosław Karyś, szef klubu PiS.

Nie wszyscy radni poparli ten pomysł. Anna Kibortt, Agata Wojda oraz Marcin Chłodnicki zwracali uwagę, że kilka dni temu rajcy otrzymali 100-stronnicową analizę strefy parkowania, która miała dać odpowiedź jak należy ją zmienić.

– Największe wpływy są z pierwszej godziny parkowania, dlatego dobrze byłoby posiłkować się analizą, żebyśmy wiedzieli czy ta strefa będzie nam się teraz opłacać. Trzeba też pamiętać, że pieniądze ze strefy idą na poprawę komunikacji miejskiej – argumentowała Anna Kibortt.

– Moim zdaniem trochę się pospieszyliście z tą propozycją. Dostaliśmy analizę przygotowywaną przez pół roku. Ona może nam dać wnioski w jaki sposób należy poprawiać strefę parkowania. Zachowywanie tak dużej dysproporcji między jednorazowym biletem autobusowych a godziną parkowania jest nie do przyjęcia – podkreślała Agata Wojda z klubu KO.

– Ta propozycja jest na teraz. Przedsiębiorcy i mieszkańcy chcą tego i dlatego zróbmy to teraz – odpowiedział Piotr Kisiel z PiS.

Bezpłatny 45-minutowy postój wejdzie w życie z początkiem lipca. Żeby z niego skorzystać należy pobrać bilet parkingowy. Z bezpłatnego postoju będzie można skorzystać raz dziennie.

Poprawka została wprowadzona dzięki głosom radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych i Niezależnych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments