W Kielcach będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Wróci Diabelski Młyn! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W Kielcach będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Wróci Diabelski Młyn!

4 grudnia rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, współorganizowany przez miejskie instytucje kultury oraz jednostki miasta. Do Kielc ponownie zawita Diabelski Młyn.

– W ubiegłym roku, z powodu pandemicznych obostrzeń, jarmark nie mógł odbyć się w swojej tradycyjnej formule. Przygotowaliśmy wówczas jego alternatywną, wirtualną wersję. W tym roku bardzo cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować go na kieleckim Rynku, choć oczywiście patrzymy z odpowiedzialnością na aktualną sytuację. Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W dniach 4 – 19 grudnia br. na kielecki Rynek wszyscy mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić stragany, w których znajdziemy świąteczną ofertę zakupową. Będą bożonarodzeniowe grzańce, ciasta, potrawy wigilijne oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne. Będą także, tak lubiane przez kielczan, foodtrucki.

W przedświąteczny weekend na Rynku stanie również scena, która rozweseli zimowe popołudnia bożonarodzeniowymi dźwękami i pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w klimat świąteczny. Będą przygotowane konkursy, karaoke, świąteczna fotobudka i animacje dla dzieci. Przez cały czas trwania Jarmarku na płycie Rynku kręcić się będzie także koło widokowe.

Jarmark oficjalnie zostanie zainaugurowany przez Prezydenta Kielc, który wspólnie z mieszkańcami w niedzielne popołudnie odpali światełka na miejskiej choince. – Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia na godz. 16.00 na Rynek gdzie będą czekać na nich słodkości i wspólna zabawa. Chcielibyśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w dzień św. Mikołaja, jak zazwyczaj się to odbywało, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej – tłumaczy Bogdan Wenta.

Do tego czasu miasto będzie pięknie przystrojone i rozświetlone. Montaż świątecznych ozdób w centrum Kielc rozpoczął się już w tym tygodniu.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla Kielczan, na którą Prezydent Miasta zaprasza również na Rynek w czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00.