W Kielcach będzie Puchar Świata w kultową grę Deluxe Ski Jump! - wKielcach.info

W Kielcach będzie Puchar Świata w kultową grę Deluxe Ski Jump!

Wielka gratka dla fanów Deluxe Ski Jump, czyli kultowej gry w skoki, która była niezwykle popularna w erze Adama Małysza. 7 i 8 grudnia odbędzie się w Kielcach pierwszy w historii Fortuna Puchar Świata pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego!

Podobne zawody zawitały już do Katowic i Wisły. Natomiast stolica województwa świętokrzyskiego jest trzecim przystankiem spośród 8 turniejów, które odbędą się na terenie całej Polski. Wielki finał zaplanowano na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Wygrany pojedzie do Planicy!

W Pucharze Świata wzięło udział już blisko 1000 osób! na zwycięzcę całego turnieju czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd wraz z osobą towarzyszącą na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy. Ponadto w każdym z eliminacyjnych miast na zawodników czekają dyplomy i upominki, a na najlepszych cenne nagrody oraz finał zmagań w Zakopanem, na które zostaną zaproszeni najlepsi zawodnicy z każdego miasta!

Małysz: Lubiłem grać w DSJ

Do udziału w zawodach przekonują Adam Małysz i jego były trener Apoloniusz Tajner, a teraz Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

-– Ja też lubiłem grać w DSJ, chociaż nie jestem wielkim fanem gier komputerowych. To była kultowa gra, więc chyba nie ma osoby, która choć raz nie spróbowałaby w niej swoich sił – mówi niegdyś znakomity skoczek.

– Zainteresowanie skokami jest ogromne, ale dzięki grze Deluxe Ski Jump również promujemy tę dyscyplinę. Cieszę się, że taka gra powstała, bo rozszerza zakres zainteresowania skokami od najmłodszych po najstarszych. Ja zagrałem tylko raz i muszę przyznać, że DSJ wymaga dużo treningu. Najważniejsze, by wyczuć moment odbicia z progu. Zawodnicy trenują to latami, dzięki czemu uzyskują pełen automatyzm. Te same zasady dotyczą DSJ, dlatego zachęcam do udziału w tej zabawie – dodaje Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak będą wyglądać zawody?

W trakcie turnieju do dyspozycji uczestników są cztery stanowiska z komputerami: trzy z nich służą do treningów, a jedno jest dedykowane do oddawania konkursowych skoków. Każdy zawodnik na miejscu może skorzystać z dwuminutowej sesji treningowej, po której oddaje dwa skoki w sesji konkursowej.

Turniej odbywać się będzie w dniach 7 i 8 grudnia w godzinach od 10 do 20 przy mostku nad Silnicą. Szczegóły na www.fortunadsj.pl.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments