W Kielcach brakuje szczepionek na grypę. "Czekamy" - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W Kielcach brakuje szczepionek na grypę. „Czekamy”

Do tej pory do Kielc dostarczono ponad połowę zamówionych szczepionek na grypę, które wykorzystywane są w ramach bezpłatnego programu szczepień seniorów.

Program bezpłatnych szczepień dla osób powyżej 55. roku życia realizowany jest w Kielcach od 15 lat. W tym roku samorząd Kielc zamówił 10320 szczepionek, jednak na razie dotarło do naszego miasta ponad 6000.

Sprawą zainteresował się radny PiS, Marcin Stępniewski. – Mieszkańcy alarmują mnie o znacznie mniejszej dostępności szczepionek niż w poprzednim roku – mówił podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

Rzeczywiście miasto musi czekać na kolejną transzę szczepionek.

– Jeśli chodzi o same zamówienia szczepionek to nie ma problemu. My robimy to dużo wcześniej na podstawie wieloletnich planów. Pierwsze szczepionki dotarły do nas przed końcem września i od razu zaczęliśmy szczepić. W pierwsze trzy dni zaszczepiliśmy 1900 seniorów. Czekamy na szczepionki, nie zależy to zupełnie od nas. Hurtownie nie mają szczepionek. Na tą chwile nie jesteśmy nic w stanie zrobić. Mamy podpisane umowy i czekamy – tłumaczy Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

W zeszłym roku, dzięki programowi zaszczepiło się 9600 osób.