W nowym dworcu zjemy m.in. kebaba i kanapki. Ogromne zainteresowanie powierzchnią handlową! - wKielcach.info

W nowym dworcu zjemy m.in. kebaba i kanapki. Ogromne zainteresowanie powierzchnią handlową!

fot. Bartłomiej Piwoński

Nawet 825 złotych, za wynajęcie metra kwadratowego, są w stanie zapłacić przedsiębiorcy, którzy chcą poprowadzić biznes w wyremontowanym dworcu autobusowym. Przetarg na wynajęcie lokali usługowo-handlowych okazał się sporym sukcesem. Oferty kilkukrotnie przewyższały ceny wywoławcze, a do licytacji stanęło ponad 20 przedsiębiorców.  

W zmodernizowanym  dworcu autobusowym przy ulicy Czarnowskiej, do wynajęcia było kilka lokali m.in. pod bufet, bar, kiosk przechowalnię bagażu i kasy. Łącznie około 350 metrów kwadratowych powierzchni.

– Bardzo obawialiśmy się, że w związku  z pandemią  będziemy mieli problem z wynajęciem lokali. Jesteśmy jednak bardzo mile zaskoczeni. Na każde zadanie mieliśmy po kilku oferentów, a propozycje znacząco przebiły ceny wywoławcze – powiedziała Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Na poziomie zero, czyli przy wyjściu z peronów przygotowano dwa miejsca: na bufet z napojami i kanapkami oraz kiosk. Cenę wywoławczą ustalono na 35 złotych za metr kwadratowy.  – Chęć prowadzenie saloniku  zgłosiły trzy firmę. Najniższa oferta opiewała na 42 złote, najdroższa na 102 zł.  Z kolei w przypadku bufetu najwyższa złożona oferta wyniosła 121 złotych za metr kwadratowy – dodała.

Kolejne powierzchnie na wynajmem wyznaczono na poziomie -1, przy wyjściu z tuneli. Tam przewidziano  miejsce na bar z gorącymi posiłkami. Dzierżawę metra kwadratowego w 44 metrowym lokalu ustalono na poziomie 33 złotych.  – W tym przypadku najwyższa ofertę – 80 złotych – zaproponowała firma prowadząca kebab – powiedziała dyrektor.

Największym zaskoczeniem jest jednak kwota osiągnięta przy dzierżawie miejsc pod automaty z napojami i batonami. Miesięczny czynsz dzierżawny, za miejsce pod urządzenie, ustalono na poziomie 100 złotych. Tymczasem najdroższa złożona oferta opiewa na 825 zł.

Wszystko wskazuje na to, że ZTM zarobi nawet cztery razy więcej na dzierżawie miejsc pod stanowiska kasowe. ZTM ustalił cenę na 50 złotych, a najdroższe oferty opiewały na kwotę 205 złotych za metr kwadratowy.

Część powierzchni otrzymają też dwie miejskie instytucje: 290 metrów zajmie Miejska Biblioteka Publiczna pod mediatekę oraz 58 metrów Miejski Zarząd Dróg pod siedzibę centrum zarządzania Inteligentnego Systemu Transportowego.

Tymczasem remont dworca jest już na ostatniej prostej. W obiekcie trwają już tylko prace wykończeniowe. Pierwsze autobusy mają odjechać z niego na początku września.

fot. Bartłomiej Piwoński

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments