W Świętokrzyskim powstanie 26 linii autobusowych dzięki rządowemu dofinansowaniu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W Świętokrzyskim powstanie 26 linii autobusowych dzięki rządowemu dofinansowaniu

Przeczytaj także

26 nowych linii komunikacyjnych o łącznej długości ponad 1000 kilometrów powstanie w regionie świętokrzyskim w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowy na uruchomienie nowych połączeń podpisano w poniedziałek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Nowe połączenia komunikacyjne zostaną utworzone w 11 samorządach m.in. na terenie gmin: Busko-Zdrój, Działoszyce, Pierzchnica, Skalbmierz i Solec-Zdrój. W poniedziałek przedstawiciele samorządów podpisali umowy z wojewodą świętokrzyskim na uruchomienie nowych przejazdów.

„Fundusz służy mieszkańcom tych miejscowości, którzy są wykluczeni komunikacyjnie i mają utrudnienia związane z dojazdem do pracy, szkół czy szpitali. Jest to także pomoc osobom niepełnosprawnym i starszym. Jest to również pomoc dla samorządów – organizatorów takich przewozów” – powiedział w poniedziałek wojewoda świętokrzyski Józef Bryk.

Łącznie w ramach podpisanych umów utworzonych zostanie 26 linii o długości ponad 1060 km i łącznej ilości 529 tys. wozokilometrów. Samorządy na realizację tych zadań otrzymały łącznie 1,6 mln złotych.

W tym roku na tworzenie nowych połączeń z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych do województwa świętokrzyskiego trafi ponad 5 mln złotych.

Przeczytaj także