W świętokrzyskim zajęta już połowa łóżek dla pacjentów z Covid-19 - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W świętokrzyskim zajęta już połowa łóżek dla pacjentów z Covid-19

Blisko połowa łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem jest zajęta w województwie świętokrzyskim. Łącznie szpitale w regionie dysponują 629 miejscami. 

Takie dane opublikował Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. We wszystkich szpitalach województwa jest obecnie zajęte 301 łóżek. Ponadto w szpitalach przygotowano 42 respiratory, a 19 z nich jest zajętych.

Porównując te dane ze stanem sprzed tygodnia w naszym województwie przybyło ponad 300 łóżek i 14 respiratorów. Liczba wzrosła przede wszystkim dlatego, że przygotowano miejsca w szpitalu koordynacyjnym w Starachowicach. Dla pacjentów hospitalizowanych pod kątek COVID-19 jest tam 330 łóżek.- Obecnie hospitalizowanych jest 80 pacjentów. Wczoraj otrzymaliśmy nowe wytyczne od wojewody. Zniesione zostały liczby łóżek na poszczególnych oddziałach, dzięki czemu będziemy mogli w miarę potrzeb reagować i przesuwać łóżka między wszystkimi 18 oddziałami. Nadal mamy do dyspozycji 330 łóżek, w tym 29 respiratorowych – informuje rzecznik starachowickiego szpitala, Małgorzata Kałuża.

Obecnie w świętokrzyskich szpitalach z powodu zakażenia lub podejrzenia zarażenia SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest 206 pacjentów, 8372 osób objętych jest kwarantanną, a 1443 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W czwartek potwierdzono kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Infekcję potwierdzono u 283 osób. 177 wśród mieszkańców powiatu kieleckiego, natomiast 78 przypadków to mieszkańcy Kielc.

Od marca do końca września w regionie stwierdzono ponad 2,1 tys. zachorowań, podczas gdy w październiku już ponad 2,2 tys.