Kierowcy przestaną jeździć po Sienkiewicza? Straż Miejska zaczyna wzmożone kontrole

#WaszTemat – czy są efekty kontroli Straży Miejskiej na ul. Sienkiewicza?

„Minęły ponad trzy miesiące od kiedy straż miejska wprowadziła wzmożone patrole na ulicy Sienkiewicza, a ja nie widzę różnicy. Jak samochody tamtędy jeździły, tak jeżdżą nadal – napisał do naszej redakcji jeden z mieszkańców Kielc. Straż Miejska odpowiada, że jest lepiej niż wcześniej.

Od 1 czerwca kielecka straż miejska zapowiedziała wzmożone kontrole kierowców, którzy bez uprawnień poruszają się po centrum miasta, w tym po ul. Sienkiewicza. W tym celu została zreorganizowana sekcja monitoringu, a jej pracownicy są stopniowo przekwalifikowywani na funkcjonariuszy straży miejskiej.

– Takie działanie daje nam dużo możliwości kontrolowania już z poziomu samego monitoringu i wychwytywania nie tylko zdarzeń drogowych, ale także innych przestępstw  – mówi komendant straży miejskiej, Renata Gruszczyńska.

Komendant podkreśla, że można zauważyć stopniową poprawę w działaniach straży miejskiej w rejonie centrum miasta.

– Z miesiąca na miesiąc efektywność sekcji monitoringu rośnie. Wychwytujemy każdego  dnia różne zdarzenia: pobicia, spożywanie alkoholu czy narkotyków oraz wykroczenia drogowe – wyjaśnia Gruszczyńska.

I tak w lipcu straż miejska, dzięki sekcji monitoringu wystawiła 11 mandatów, natomiast w sierpniu – 26.

Komendant dodaje, że ulicy Sienkiewicza jest systematycznie kontrolowana.

–  Musimy jednak pamiętać, że na ulicy Sienkiewicza mamy lokale mieszkalne i handlowe, więc ruch nie może zostać całkowicie wyeliminowany. Musimy wziąć pod uwagę, że nie każdy pojazd, który porusza się po Sienkiewicza łamie przepisy – tłumaczy Renata Gruszczyńska.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o