#WaszTemat "Miejska Zieleń" kosi Dolinę Silnicy. I to w nietypowy sposób!

#WaszTemat „Miejska Zieleń” kosi Dolinę Silnicy. I to w nietypowy sposób!

Tydzień temu pisaliśmy o nieskoszonej Dolinie Silnicy. Zieleń Miejska jest już w trakcie prac. Co ciekawe, w tym roku koszenie odbywa się w niecodzienny sposób. Alejki, place, a nawet boiska – w takie kształty zostanie w tym roku wykoszony fragment zieleni w pobliżu instalacji „Przestrzeń”, która stanęła w tym miejscu w ubiegłym roku.

ZOBACZ: Dolina Silnicy zarośnięta i odstraszająca. W niektórych miejscach nawet ciężko usiąść na ławce. 

Pomysłodawcami ustawienia w Dolinie Silnicy (na wysokości ul. Pocieszka) charakterystycznej instalacji są społecznicy ze stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje. To oni w ubiegłym roku namówili tysiące kielczan do głosowania na wybudowanie strefy spotkań w ramach programu Lechstarter.

Z inicjatywy społeczników z SKI pracownicy RPZiUK wykoszoną fragment Doliny Silnicy w nietypowy sposób. I tak różnica wysokości między skoszoną a nieskoszoną trawą spowoduje, że powstaną alejki, place o nieregularnych kształtach, a nawet boiska.

Przygotowanie w ten oryginalny sposób zielonego terenu wokół miejsca, w którym kielczanie chętnie spędzają czas wolny to coś, czego w Kielcach do tej pory nie było. Wspólnie ze społecznikami ze stowarzyszenia Kieleckie Inwestycję wierzymy, że taka forma przypadnie mieszkańcom do gustu.

Otwarta pod koniec ubiegłorocznych wakacji „Przestrzeń” mieszkańcom bardzo przypadła do gustu. Ma trójkątny kształt, w środku jest wieża po które pną się winobluszcze i tablice do pisania kredą. Oprócz tego dostępne tam będą leżaki, hamaki, jest także możliwość zamówienia rzutnika na kino letnie.

Zródło: RPZiUK

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Idelfons
Idelfons
14 dni temu

super.. kleszcze mają wreszcie swoje miejsca noclegowe… bardzo się cieszymy. Mieszkańcy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x