We wtorek radni zagłosują nad przejęciem Korony Kielce przez miasto - wKielcach.info

We wtorek radni zagłosują nad przejęciem Korony Kielce przez miasto

We wtorek o godzinie 9.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której kieleccy radni zdecydują o przyszłości Korony Kielce.

Tak jak informowaliśmy dziś rano, na sesji radni przedyskutują kupno 72-procentowego pakietu akcji klubu za symboliczne jeden euro oraz podniesienie kapitału zakładowego spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Tylko u nas! Znamy propozycje radnych i prezydenta. Korona może znów trafić w ręce miasta!

Większość radnych prawdopodobnie zagłosuje za przejęciem klubu przez miasto. Uchwały przejdą głosami rajców z Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych i Niezależnych. Po wczorajszych dyskusjach za zamkniętymi drzwiami, wszystko wskazuje na to, że przeciwko zakupowi akcji i dokapitalizowaniu klubu opowie się Platforma Obywatelska.

Po zakończeniu sesji odbędzie się przerywane kilkukrotnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony Kielce, na którym nie została przyjęta uchwała o dokapitalizowaniu spółki kwotą 5,1 miliona złotych. W tym ma uczestniczyć jeszcze rodzina Hundsdorferów, która zobowiązała się przeznaczyć na ten cel 3,67 miliona złotych, natomiast miasto 1,43 miliona złotych. Jak udało nam się ustalić, całość tych środków ma trafić na konto niemieckiej strony, co będzie stanowiło spłatę większości ich pożyczek.

Jeżeli Niemcy albo ich pełnomocnik nie stawią się na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy, to klub będzie musiał ogłosić upadłość, a wyżej opisane operacje nie dojdą do skutku.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments