Weekend pozytywnych emocji! Przed nami moc atrakcji (12-14 czerwca) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Weekend pozytywnych emocji! Przed nami moc atrakcji (12-14 czerwca)

KielceIsReady pod takim hasłem upłynie nam najbliższy weekend. Sprawdź jakie wydarzenia przygotowało miasto na weekend pozytywnych emocji!

Ogród Botaniczny Is Ready – Weekend pozytywnych emocji

W dniach 11-14 czerwca 2020 roku zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w ramach akcji #KielceIsReady. Tym bardziej, że w tych dniach bilety wstępu dla wszystkich za 1,00 zł!
Szczegóły na naszej stronie www w zakładce Ogród Botaniczny:
https://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/weekend-pozytywnych-emocji-w-ogrodzie-botanicznym-w-kielcach/
Czekają na Państwa także inne atrakcje – znajdujące się pod naszą pieczą rezerwaty geologiczne (Kadzielnia, Wietrznia i Ślichowice) wraz z ogólnodostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz Centrum Geoedukacji. Wszystkie szczegóły na naszej stronie www: http://geopark-kielce.pl/weekend-pozytywnych-emocji-w-geoparku-kielce-2/

Weekend Pozytywnych Emocji KCK

12 czerwca
*godz. 10.00 – 18.00 – Zwiedzanie Wystawy Jana Lebensteina

*godz. 21:00 – Kino Rowerowe, Scena Plenerowa KCK
„Życie animowane” (reż. Roger Ross Williams) to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

13 czerwca
*godz. 12.00 – Wyspa Dziecięca KCK, „Wiersze dla dzieci” w wykonaniu Teatr TeTaTeT (krótkie inscenizacje wierszy Jana Brzechwy, m.in. „Żuraw i czapla”, „Kwoka”, „Hipopotam” czy „Samochwała”)

*godz. 12.00 – 13.00 – Foyer Dużej Sceny KCK, warsztaty dla rodziców „Dziecko z tabletem”, spotkanie z Urszulą Kot, psycholog dziecięcą

*godz. 12.00 – 15.00 – Foyer Dużej Sceny KCK, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, zajęcia literacko-plastyczne Kielce is ready. Weekend pozytywnych emocji

*godz. 11.00 – 16.00 – Otwarta Pracownia EduWinda:
– Potworna przygoda – Zwiedzanie Wystawy Jana Lebensteina i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Tworzymy komiks, by oswoić swoje własne strachy.
– Drzewo marzeń. Namaluj swoje marzenia i doczep je do naszego drzewa.
– Kielecka emotka w wersji XXL – Wychodzimy z trybu online i czekamy na Twoją dobrą wiadomość!
– EduKCK – Policz doniczki i krzesła, rozwiąż rebusy i zagadki, pokoloruj, uzupełnij, wymyśl. Umiesz to!

*godz. 19.15 – Scena Plenerowa KCK, Anna Hamela, koncert muzyki francuskiej

*godz. 20.15 – Scena Plenerowa KCK, duet gitarowy Jerzy Pikor I Filip Tuz, koncert „Motywy filmowe”

*godz. 21:00 – Kino Rowerowe, Scena Plenerowa KCK
„CIENIE” (reż. Thomas Kruithof) – zagadkowy thriller szpiegowski, przywodzącym na myśl ponadczasową „Rozmowę” Francisa Forda Coppoli. Duval (François Cluzet), alkoholik uczęszczający na odwyk, po przeżyciu załamania nerwowego bezskutecznie poszukuje pracy. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Duval przyjmuje ofertę. Odsłuchanie kasety numer 6 szczególnie zwraca jego uwagę. Bohater tym samym zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

14 czerwca
*godz. 12.00 – 15.00 – Foyer Dużej Sceny KCK, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, zajęcia literacko-plastyczne Kielce is ready. Weekend pozytywnych emocji

UWAGA!
Wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem zalecanego rygoru sanitarnego. Bardzo prosimy o stosowanie się do próśb obsługi wydarzeń.

ECN Is Ready – weekend pozytywnych emocji

#KielceIsReady #ŚwiętokrzyskieIsReady to weekend pozytywnych emocji i atrakcji turystycznych, który przypada na okres 11-14 czerwca. Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Kielce we współpracy z Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Energetyczne Centrum Nauki Kielecki Park Technologiczny jest jednym z partnerów akcji. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy ECN w piątek oraz sobotę w następujących porach:
12 czerwca: godz. 12:00, 14.00 i 17.00 (90 minut)
13 czerwca: godz. 10:00, 13.00 i 15.30 (90 minut).

W tych dniach bilety indywidualne do Centrum będzie można zakupić z 10% zniżką przez stronę www.bilety.ecn.kielce.pl lub dokonać rezerwacji telefonicznej pod nr 41 278 72 50  oraz zakupić wejściówki w kasie Centrum. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe.

Przypominamy, że maksymalna liczba zwiedzających, jaka może przebywać na wystawie to 20 osób.

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z procedurą dostępną na stronie: https://cutt.ly/iyXDv5h.

Muzeum Historii Kielc z #KielceIsReady

Weekend pozytywnych emocji – dla wszystkich, którzy zechcą przyjść do centrum Kielc Muzeum Historii Kielc przygotowało:
– wstęp otwartą na nowo stałą wystawę „Z dziejów Kielc”, połączony z możliwością wykorzystania muzealnych puzzli, domina i quizów historycznych z nagrodami,
– na dziedzińcu „foliowarsztaty” KIELCE W SŁOŃCU – GEOMETRIA W ARCHITEKTURZE,
– dla rynkowych przechodniów zmontujemy wakacyjną plenerową wystawę „Wszystkie kolory Czarnego Lądu”.

Centrum Geoedukacji Is Ready – weekend pozytywnych emocji

W dniach 12-14 czerwca 2020 roku w Geoparku Kielce będzie na Państwa czekać mnóstwo atrakcji w ramach akcji #KielceIsReady.
Zapraszamy do zwiedzania Centrum Geoedukacji!
Znajdujące się pod naszą pieczą rezerwaty geologiczne (Kadzielnia, Wietrznia i Ślichowice) wraz z ogólnodostępnymi ścieżkami edukacyjnymi już na Państwa czekają!
Zaplanowaliśmy też dla Państwa Geo-Quiz z nagrodami.
Wszystkie szczegóły na naszej stronie www:
http://centrum-geoedukacji.pl/weekend-pozytywnych-emocji-w-centrum-geoedukacji/

Weekend pozytywnych emocji w MNKi

Od 11 do 14 czerwca Muzeum Narodowe w Kielcach wraz z wieloma innymi instytucjami kultury zaprasza do Kielc.

Długi czerwcowy weekend to doskonała okazja do obcowania ze sztuką. Obecnie Muzeum, z zachowaniem reżimu sanitarnego i obostrzeń związanych ze stanem pandemii, udostępnia zwiedzającym dziewięć wystaw stałych, w tym otwartą niedawno po remoncie Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, w której prezentowane są prace malarzy tej rangi co: Józef Szermentowski, Józef Brandt, Maurycy Gottlieb, Aleksander Gierymski. Chlubą Galerii jest malarstwo młodopolskie z obrazami wielkich indywidualności tej epoki: Olgi Boznańskiej, Józefa Pankiewicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Równolegle z malarstwem prowadzony jest pokaz najlepszych dzieł rzemiosła artystycznego, w tym wyjątkowa kolekcja ceramiki ćmielowskiej.

Na wszystkie wystawy stałe dla dzieci poniżej 7. roku życia obowiązuje wstęp wolny; dla osób do 26. roku życia – wstęp 1 zł. Oferujemy także bilet rodzinny, który stanowi równowartość biletu ulgowego na wybraną ekspozycję. Ponadto niedziela jest dniem darmowego wstępu na ekspozycje stałe w Muzeum (wyjątkiem jest Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie dniem wolnego wstępu jest sobota).

WYSTAWY STAŁE DOSTĘPNE DO ZWIEDZANIA W MUZEUM NARODOWYM W KIELCACH:

– Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, plac Zamkowy 1:

– Wnętrza zabytkowe XVII-XVIII w.: wnętrza oryginalnej wczesnobarokowej rezydencji pałacowej z pierwszej połowy XVII wieku. Pałac wraz z otoczeniem posiada status Pomnika Historii. Podczas zwiedzania obowiązują wyłączenia związane z trwającym remontem: niedostępne są Apartament Senatorski, Izba Stołowa Górna oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej
 – linkd.pl/udus

– Gabinet numizamtyczny: prezentacja monet i banknotów w obiegu, zwłaszcza na terenie historycznej, północnej Małopolski. Szczególnie zaakcentowane zostały skarby znalezione w regionie świętokrzyskim – starożytne, średniowieczne i nowożytne. Łącznie ponad 22 tysiące obiektów, które są punktem wyjścia dla opowieści o historii pieniądza na naszych ziemiach.

– Muzeum Dialogu Kultur, Rynek 3

– Od różnorodności do dialogu: wystawa poświęcona idei dialogu międzykulturowego, przedstawicielom filozofii dialogu, historii „małej ojczyzny” widzianej oczami artysty pochodzenia żydowskiego, a także współczesnym działaniom, zmierzającym do negacji dyskryminacji rasowej, dialogu międzyreligijnego czy inicjatyw ekumenicznych.

– Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy: nowoczesna, atrakcyjna i interaktywna przestrzeń wystawiennicza ukazująca starannie wyselekcjonowane zabytki ze zbiorów Działu Archeologii oraz Muzeum Archeologicznego w Wiślicy, z unikatami takimi jak: datowany na okres neolitu miedziany topór z okolic Wiślicy oraz przedmioty wchodzące w skład skarbu brązowego kultury łużyckiej z Witowa.

– Historia motoryzacji w miniaturze: ponad 200 miniatur aut, głównie konstrukcji osobowych i sportowych ze wszystkich ważnych ośrodków produkcji samochodowej. Wśród nich CWS T-1, pierwszy całkowicie polski samochód osobowy produkowany seryjnie w latach 1927–1931 w Centralnych Warsztatach Samochodowych w Warszawie czy Rolls-Royce Phantom II 40/50 HP Continental „Star of India” z 1934 roku, przedstawiający specjalny egzemplarz samochodu stworzony dla maharadży miasta Rajkot.

– Od sacrum do profanum. Malarstwo i rzeźba w sztuce ludowej: ponad 400 eksponatów, dorobek blisko 60 artystów z regionu świętokrzyskiego w jednym miejscu. Na ekspozycję składają się rzeźby wykonane z drewna i gliny oraz obrazy malowane na płótnie, desce i papierze. Ich autorzy, to ludzie, którzy tworzyli z ogromnej potrzeby serca, często mimo braku zrozumienia i doskwierającej biedy.

– Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, ul. Jana Pawła II 5

– Wystawa biograficzno-literacka poświęcona Stefanowi Żeromskiemu: prezentacja eksponatów związanych z okresem dzieciństwa Stefana Żeromskiego i osobami mu najbliższymi oraz materiałów dokumentujących lata nauki w Męskim Gimnazjum Rządowym i twórczość Żeromskiego.

Wycieczka do Chęcin #KielceIsReady

W ramach akcji #Kielceisready w sobotę 13.06, o godzinie 12:00 wyruszymy z Doliny Silnicy (przy instalacji Przestrzeń) na wycieczkę do Chęcin, w ramach której zwiedzimy też okolice Kielc i pokażemy ciekawe spokojne trasy do wyjechania poza miasto.

Na godzinę 21:00 wrócimy pod KCK, gdzie zaczyna się kino rowerowe.

Długość trasy: 70 km, dostępna dla rowerów miejskich i dla dzieci.

Weekend pozytywnych emocji z Miejską Biblioteką Publiczną!

W dniach od 11 do 14 czerwca 2020 r. w Kielcach i regionie będzie na Państwa czekać mnóstwo atrakcji, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarno-epidemicznego.

W związku z planowaną akcją, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, wspólnie z Kieleckie Centrum Kultury, przyłączy się do działań promujących nasze miasto. Chcemy zaproponować wszystkim kielczanom oraz gościom udział w zajęciach literacko – plastycznych. Nasze działania zaplanowaliśmy głównie pod kątem dzieci, ale zapraszamy do wspólnej zabawy również dorosłych.
W dniach 13-14 czerwca zapraszamy Państwa do foyer KCK (wejście od strony Dużej Sceny) w godz. 12.00-15.00. Proponujemy między innymi:

13 czerwca (sobota):

– premiera kolorowanki autorskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kiełkiem, symbolem Kielc, który dumnie prezentuje nasze miasto i przedstawia miejsca, które warto odwiedzić;
– zajęcia plastyczne – tworzenie zakładek do książek rozmaitymi metodami, o różnym stopniu trudności, między innymi metodą origami;
– zabawa „Wytęż wzrok”, polegająca na wyszukiwaniu różnych przedmiotów na prezentowanych obrazkach;
– wystawa prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Wyobraźnią malowane”;
– pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej przy współpracy z DS Smith kartonowej aranżacji z okładek książek;

14 czerwca (niedziela):

– „bajkowe domino” – zabawa z udziałem bohaterów literackich; quiz dla najmłodszych ze znajomości bajek;
– teatrzyk kamishibai – bajka opowiedziana w formie obrazkowej, na wzór japońskich teatrzyków papierowych;
– zajęcia plastyczne – tworzenie zakładek do książek rozmaitymi metodami, o różnym stopniu trudności, między innymi metodą origami;
– wystawa prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Wyobraźnią malowane”;
– pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej przy współpracy z DS. Smith kartonowej aranżacji z okładek książek;
– kolorowanki autorskie Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kiełkiem, symbolem Kielc, który dumnie prezentuje nasze miasto i przedstawia miejsca, które warto odwiedzić.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spotkają się z miłym przyjęciem oraz zainteresowaniem. Zapraszamy na weekend pozytywnych emocji. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy odwiedzający, zarówno kielczanie, jak i turyści, zrelaksowali się, odpoczęli i z przyjemnością wspominali czas spędzony w naszym towarzystwie.

Zapraszamy na weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady, #ŚwiętokrzyskieIsReady!