Wicemarszałek Renata Janik na czele stowarzyszenia Inicjatywa Świętokrzyska - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wicemarszałek Renata Janik na czele stowarzyszenia Inicjatywa Świętokrzyska

Przeczytaj także

Samorządowcy, społecznicy i naukowcy włączyli się w działalność stowarzyszenia Inicjatywa Świętokrzyska. Nie jesteśmy organizacją polityczną – zapewniał w czwartek szefowa nowej organizacji wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

„Chcemy stworzyć płaszczyznę do dyskusji i rozmowy, a także wymiany doświadczeń. Naszym celem jest tworzenie warunków do jeszcze lepszego życia dla naszych mieszkańców, na podstawie doświadczenia m.in. samorządowców, czy przedstawicieli społecznej rady ekspertów naszego stowarzyszenia” – mówiła na spotkaniu inaugurującym działalność stowarzyszenia Inicjatywa Świętokrzyska jego szefowa Renata Janik.

Zapewniła, że jej organizacja nie jest tworem politycznym. „Jesteśmy stowarzyszeniem zrzeszającym różnych ludzi, o różnych poglądach, tutaj nie ma konfliktów, jeżeli chodzi o kwestie ideologiczne. Nie jesteśmy organizacją polityczną. Nie będę budować list do Sejmu czy Senatu, a także list wyborczych do rady miasta czy sejmiku” – dodała.

W działalność stowarzyszenia włączyli się samorządowcy m.in. starosta opatowski Tomasz Staniek z PiS, burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba oraz wójtowie: Sławomir Kopacz (Bieliny), Tadeusz Tkaczyk (Strawczyn) i Wojciech Ślefarski (Zagnańsk).

Ponadto w społecznej radzie ekspertów stowarzyszenia zasiadają eksperci, z kilku dziedzin to: gospodarka, medycyna i zdrowie, edukacja, polityka społeczna, sport oraz kultura i sztuka. Wśród nich znaleźli się dr Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, prof. Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar i historyk dr Urszula Oettingen. W Inicjatywie działa także m.in. wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki.

Renata Janik jest wicemarszałkiem województwa i radną Sejmiku; wybrana z list PiS. Należała do Porozumienia Jarosława Gowina. W latach 2013-2015 była posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Objęła mandat po śmierci Konstantego Miodowicza.

Przeczytaj także