[WIDEO] Gra planszowa o Kielcach już jest! - wKielcach.info

[WIDEO] Gra planszowa o Kielcach już jest!

W niedzielę 31 maja odbyła się premiera gry planszowej „Co Wy wieta o Kielcach?”. Żeby w niej zwyciężyć musimy odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących stolicy województwa świętokrzyskiego.

O pomyśle na stworzenie gry pisaliśmy na naszej stronie na początku maja. Jej twórcami są Damian Opasik, Sylwia Salwa i Aleksandra Opasik. W niedzielę na kieleckim rynku obok kiosku Kiebabczego można było m.in. odebrać grę zakupioną w przedsprzedaży.

Żeby zwyciężyć w „Co Wy wieta o Kielcach?” musimy odpowiedzieć na wiele pytań o Kielcach. Zostały one podzielone na sześć kategorii. – CKwostki, ulice Kielc, zabytki, Co to za miejsce, postacie oraz sport – wylicza Damian Opasik.

W grze mamy dwa tryby rozgrywki. – W pierwszym podążamy za strzałkami, rzucamy kostką, stajemy na miejsce, które nam wyznaczyła i odpowiadamy na pytanie. Jeżeli zrobimy to dobrze zostajemy na tym miejscu. Jeżeli źle wracamy na poprzednie i odpowiada kolejna osoba – opowiada Damian Opasik. W drugim trybie sami decydujemy jak chodzimy po planszy.

Pytania do gry znajdziemy na specjalnej stronie internetowej. – W przyszłości do gry będzie stworzona dedykowana aplikacja. Pytania będą wymieniane. Zamierzamy na bieżąco informować na naszym fanpage’u jaką liczbę dodaliśmy czy jaką odjęliśmy. Za jakiś czas być może wymienimy wszystkie – mówi Damian Opasik.

W niedzielę gra kosztowała 39,99 zł, a od poniedziałku 1 czerwca zapłacimy za nią 44,99 zł. Grę kupimy w kiosku Kiebabczego na kieleckim rynku oraz w sklepie Allplay w Galerii Echo. – Na bieżąco będziemy informować na naszym Facebooku o kolejnych miejscach dystrybucji gry – zapowiada Opasik. Grę można również zamówić na stronie internetowej regioszulki.

Redakcja portalu wKielcach.info jest patronem medialnym gry.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments