[WIDEO] Hołownia w Kielcach. Komentował tarczę antykryzysową i sytuację przedsiębiorców

[WIDEO] Hołownia w Kielcach. Komentował tarczę antykryzysową i sytuację przedsiębiorców

fot.facebook.com/szymonholowniaoficjalny

Szymon Hołownia odwiedził we wtorek Kielce. – W momencie, w którym odmrozi się gospodarkę, zaczną znowu działać sklepy, okaże się, że zmieniła się struktura popytu i wtedy znowu być może trzeba będzie zwalniać ludzi – mówił przed miejskim targowiskiem.

– Słyszymy o coraz większej ilości zamykanych działalności gospodarczych przedsiębiorstw, o coraz większej fali, idącej przez Polskę zwolnień. To jedna z pierwszych fal, bo będą i następne – mówił kandydat na prezydenta. Dodał, że „rolnicy próbujący sprzedać swoje produkty, mali przedsiębiorcy, którzy na takich miejskich targowiskach prowadzą swoje biznesy, to oni dzisiaj potrzebują realnego wsparcia od państwa”.

Pytał „dlaczego w Polsce na postojowe od państwa czeka się tygodniami, jeśli nie miesiącami, podczas gdy w Niemczech, Holandii i innych krajach dostaje się świadczenia po 48 godzinach”.

Hołownia podkreślił, że w sytuacjach kryzysowych należy działać w prosty, jasny i czytelny sposób, według algorytmu. Przypomniał główne założenia zaproponowanego przez niego minimum antykryzysowego.

„Podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 2080 zł dla wszystkich na sześć miesięcy. Przez ten czas przedsiębiorcy nie płacą ZUS-u, nie płacą podatków, później się będziemy zastanawiać, jak ten kryzys minie, czy umarzać, czy rozkładać na raty, czy doprowadzić do tego, że tej płatności nie będzie. Po trzecie, doprowadzić do tego, że przedsiębiorcy będą mogli w prosty sposób dostać nieoprocentowany kredyt na płynność finansową” – mówił kandydat na prezydenta. Dodał, że państwo musi przejąć pensje w przedsiębiorstwach, które ucierpiały z powodu koronakryzysu do wysokości płacy minimalnej.

ZAPIS WIDEO KONFERENCJI PRASOWEJ:

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o