[WIDEO] Sprawdziliśmy jak wygląda powrót do pracy gastronomii, zakładów fryzjerskich i salonów urody

[WIDEO] Sprawdziliśmy jak wygląda powrót do pracy gastronomii, zakładów fryzjerskich i salonów urody

Od poniedziałku zostały ponownie otwarte m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. Sprawdziliśmy jak do nowych wytycznych dostosowały się kieleckie firmy.

Pracownia Fryzjerska 38

 – Zgodnie z przepisami musimy mieć maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk. Staramy się, aby nasi goście i klienci czuli się tutaj bezpiecznie. Musieliśmy przeorganizować naszą pracę, żeby przyjmować mniej klientów i nas było mniej – opowiada Michał Libuda, właściciel Pracowni Fryzjerskiej 37 w Kielcach.

Restauracja Rockabilly i Monopolka

W restauracjach Rockabilly i Monopolka punkty do dezynfekcji rąk są ustawione przed wejściem do lokali, na ogródkach oraz przy wyjściu z toalet. Stoliki rozstawiono tak, aby zachować między nimi dwu metrową odległość. – Dodatkowo na wszystkich stolikach pojawiała się tabliczka – zdezynfekowane. Klient może usiąść tylko przy tym, który jest w ten sposób oznaczony – mówi Damian Tomalik, właściciel kieleckich restauracji Rockabilly i Monopolka.

Binkowski Dworek

– Wszystkie rzeczy – przyprawniki czy sztućce są bezpośrednio serwowane do stolika, do klienta. Kelnerki za każdym razem dezynfekują ręce oraz pracują w maseczkach, bądź przyłbicach – zaznacza Magdalena Kulińska, menadżerka restauracji Binkowski Dworek mieszczącego się przy Stadionie Leśnym.

Centrum Medycy i Estetyki

W Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach procedury dezynfekcji nie zmieniły się. – Natomiast dodatkowo wprowadziliśmy nowe zasady i obostrzenia w trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów – mówi Karolina Wodzisławska-Pióro, właścicielka kliniki.

Są to m.in. wywiad epidemiologiczny, który jest przeprowadzany przez recepcję z pacjentami oraz konkretnie wyznaczona godzina wizyty. Przy przyjściu do kliniki pacjent musi wypełnić ankietę zdrowia, zostanie mu także zmierzona temperatura.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o