Wielkanocne trendy we florystyce. Beata Tokarska, o tym co włożyć do koszyczka i jak przystroić dom - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wielkanocne trendy we florystyce. Beata Tokarska, o tym co włożyć do koszyczka i jak przystroić dom

Przeczytaj także

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. To czas, który kojarzy nam się między innymi z pojawiającą się za oknem wiosną. Jak wprowadzić wiosnę do naszego domu? Jakie są wielkanocne trendy w tym roku? Między innymi na te pytania odpowiedziała nam mistrzyni florystyki Beata Tokarska-Wójcik z Kwiaciarni Kwiatowa Pasja w Kielcach.

Od Świąt Wielkanocnych dzieli nas zaledwie kilka dni. W najbliższym czasie w większości domów rozpoczną się wiosenne porządki i wielkanocne przystrajanie. Jakie trendy obowiązują na Wielkanoc w tym roku? Co włożyć do koszyczka, a jak przystroić stół? Odpowiedzi na te i więcej pytań udzieliła nam Beata Tokarska-Wójcik, mistrzyni florystyki z Kwiaciarni Kwiatowa Pasja w Kielcach.

– Aktualnie nasz showroom jest całkowicie opanowany przez wielkanocne ozdoby. Mamy tutaj jaja, zające, króliki, kurki, piórka, kwiatowe kompozycje i wszystko, co na Święta Wielkanocne dobrze byłoby mieć w domu – powiedziała Beata Tokarska-Wójcik.

W Kwiaciarni Kwiatowa Pasja można zakupić gotowe palmy wielkanocne oraz stroiki, ale florystki pomogą również w doborze pojedynczych elementów to samodzielnego tworzenia. Mistrzyni florystyki Beata Tokarska-Wójcik zachęca również do ozdabiania koszyczków wielkanocnych. – Wielkanocny koszyczek warto przede wszystkim dobrze udekorować. Możemy dołożyć zielone elementy, między innymi gałązeczki, kwiatuszki, piórka czy wstążeczki. W środku oprócz podstawowych elementów na święconkę mogą pojawić się kolorowe jajeczka lub zajączki – dodała florystka.

Beata Tokarska-Wójcik opowiedziała nam również o wielkanocnych trendach na 2024 rok. – W Kwiatowej Pasji królują dwa trendy – romantyczny i energetyczny. Mile widziana jest zabawa kolorem. Łączenie przynajmniej dwóch, a najlepiej trzech kolorów. Możemy postawić na romantyczne, pastelowe i stonowane odcienie lub bardziej energetyczne, czyli mocno nasycone. Wyróżniają się także zestawienia odważne, na przykład amarantu, pomarańczu, ostrej zieleni czy żółci. W ostatnim tygodniu przed świętami warto zakupić również stroiki z żywych kwiatów – poinformowała florystka.

Zobaczcie wideo:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez wKielcach 💥 (@wkielcach)

fot. Amelia Sumara

Przeczytaj także