Wielkanocne wypieki w Świecie Słodyczy. Pyszne serniki i tradycyjne mazurki - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wielkanocne wypieki w Świecie Słodyczy. Pyszne serniki i tradycyjne mazurki

Przeczytaj także

Wielkanoc to wyjątkowy czas pełen radości, tradycji i pysznych smakołyków. W Kielcach, jednym z ulubionych miejsc, gdzie można znaleźć wyjątkowe wielkanocne wypieki jest Cukiernia Świat Słodyczy. Tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością, a na fanów słodkich wypieków czekają, między innymi klasyczne mazurki i pyszne serniki.

Cukiernia Świat Słodyczy to rodzinny biznes z ponad 35-letnią historią. Słynie z doskonałego połączenia tradycji z nowoczesnością, co widać w ich wielkanocnej ofercie. Już od początku marca w tym przytulnym zakładzie czuć zapach świeżo pieczonych ciast i drożdżowych wypieków, które przyciągają smakoszy z całego miasta.

Jednym z najbardziej wyróżniających się wypieków są oczywiście tradycyjne mazurki. W Cukierni Świat Słodyczy można znaleźć różnorodność smaków i wariantów tego kultowego wypieku wielkanocnego. Od klasycznych mazurków z bakaliami, przez te z kremem waniliowym czy czekoladowym, aż po te kajmakowe lub  z duszoną pomarańczą.

Oprócz mazurków, cukiernia oferuje również inne pyszności wielkanocne. – W tegorocznej ofercie mamy cytrynowe i czekoladowe babki drożdżowe, serniki w różnych wersjach smakowych, makowce, keksiki oraz monodesery. To tradycyjne wypieki świąteczne, w których skryte są ulubione smaki dzieciństwa. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniła Iwona Wójcik, właścicielka Cukierni Świat Słodyczy, którą prowadzi razem z mamą – Katarzyną Sajecką.

– W naszej cukierni tradycja łączy się z nowoczesnością, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę. Poza cukiernictwem, moją ogromną pasją jest ogrodnictwo. Inspirując się moimi zainteresowaniami postanowiłam, że w tym roku połączę słodkości z ziołami. Przychodząc do naszego lokalu klienci będą mogli kupić wypieki i desery z dodatkiem berberysów, malwy, hibiskusa, dzikiej róży, a nawet bazylii pochodzących z mojego ogrodu – dodała Iwona Wójcik.

W tym roku, odwiedzając Cukiernię Świat Słodyczy w Kielcach, możemy być pewni, że nasze wielkanocne stoły będą pięknie zastawione i smakowicie udekorowane. To właśnie tutaj znajdziemy nie tylko tradycyjne smaki, ale także nowe inspiracje i pomysły na wielkanocne wypieki. Nie pozostaje nic innego, jak tylko delektować się tymi wyjątkowymi smakołykami w gronie najbliższych, celebrując wspólnie radość Wielkiej Nocy.

Cukiernia Świat Słodyczy organizuje również kiermasz wielkanocny. Odbędzie się on w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, 29 i 30 marca. W piątek, cukiernia zaprasza do skosztowania i kupienia wielkanocnych wypieków w godzinach 7-20, a w sobotę w godzinach 7-14.

Przeczytaj także