Wiemy ile zarabiają kieleccy urzędnicy. Samorządowcom z Torunia mogą pozazdrościć [RAPORT] - wKielcach.info

Wiemy ile zarabiają kieleccy urzędnicy. Samorządowcom z Torunia mogą pozazdrościć [RAPORT]

Urzędnicy z kieleckiego ratusza zarabiają lepiej niż ich koledzy z Łodzi i Olsztyna, sporo brakuje im jednak do pensji samorządowców z Torunia, Krakowa czy Szczecina.  Średnie wynagrodzenie w  Urzędzie Miasta Kielce w ub. roku wyniosło 4 283 zł  – wynika z danych zebranych przez PAP.

Z 11 miast wojewódzkich, które wzięły udział w ankiecie Polskiej Agencji Prasowej dotyczącej wynagrodzeń, najwyższe uposażenie, po uwzględnieniu wszystkich składników pensji, 15 tys. zł brutto, otrzymywała w ub. roku dyrektor magistratu w Urzędzie Miasta Krakowa.

W kieleckim ratuszu najlepiej zarabiającym samorządowcem jest osoba na stanowisku dyrektora, której zarobki wynoszą 10 343 zł brutto. Najniższą wypłatę otrzymuje sekretarka, specjalista. Jest ona równa tegorocznej pensji minimalnej – 2 600 zł brutto. Średnie wynagrodzenie brutto w Urzędzie Miasta Kielce w ub. roku wyniosło 4 283 zł.

wynagrodzenie urząd miasta Kielce  

 

W szczecińskim magistracie najniższe uposażenie brutto przy zatrudnieniu na pełny etat to 2 700 zł. Jest ono wypłacane przy zatrudnieniu na stanowisku podinspektora i referenta. Najwyższe wynagrodzenie należy do dyrektora jednego z wydziałów – wynosi 13 340 zł brutto. Średnia pensja brutto w Urzędzie Miasta Szczecin jest na poziomie 5 100 zł.

 

Rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia Magdalena Stremplewska poinformowała, że najniższa płaca w toruńskim urzędzie miasta to 2 600 zł brutto, a najwyższa – 9 980 zł brutto. „Wynagrodzenia te wypłacane są na stanowiskach pomocniczych i urzędniczych” – wskazała rzecznik. Średnie wynagrodzenie w urzędzie wyniosło na koniec roku 5 502 zł brutto.

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew S. pozostanie na wolności. Decyzję podjął sąd w Kielcach.
7 miesięcy temu

[…] Wiemy ile zarabiają kieleccy urzędnicy. Samorządowcom z Torunia mogą pozazdrościć [RAPORT] […]