Wiemy kiedy staną tęczowe ławeczki w Kielcach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wiemy kiedy staną tęczowe ławeczki w Kielcach

Choć jeszcze nikt na nich nie siedział, to w zeszłym roku powalczyły o miano najsławniejszych ławek w Polsce. Najbardziej kontrowersyjny projekt ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego już niedługo doczeka się realizacji.

We wtorek opublikowano wyniki tegorocznej edycji kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, a my sprawdziliśmy jak wyglądają realizacje projektów z poprzedniego roku. Na 16 inwestycji wykonano na razie…4. Na szczęście większa część jest już w trakcie realizacji, co pozwala mieć nadzieję, że do końca października liczba zakończonych inwestycji poszybuje w górę.

Są jednak inwestycje, które na razie wciąż tkwią na etapie dokumentacji. Jedną z nich jest projekt 20 miejsc wypoczynku, w których skład wchodzą tęczowe ławeczki.

– Obecnie pracujemy nad zapytaniem ofertowym, którego najważniejszą kwestią jest precyzyjne określenie lokalizacji ławeczek. W projekcie jest mowa o stworzeniu 20 miejsc wypoczynku, w skład którego wchodzi: ławeczka, kosze na śmieci segregowane, stojak na rowery, miska z wodą dla psa, około 20 krzewów i drzewo, a teren miejsca wypoczynku ma być wybrukowany. To wymaga odpowiedniej lokalizacji, zajmuje spory teren i ze względu na swoją funkcję powinien być posadowiony na terenach wypoczynku. Wystąpiliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Geoparku i oczekujemy na ustosunkowanie się do lokalizacji znajdujących się na ich terenie – informuje rzecznik prezydenta Kielc, Tomasz Porębski.

Według odpowiedzi na interpelację Kamila Suchańskiego, przewodniczącego Rady Miasta, urząd miasta wyznaczył termin realizacji inwestycji na 30 listopada tego roku. Przypomnijmy, że koszt projektu to 135 tysięcy złotych.