Wojciech Sumliński w Wojewódzkim Domu Kultury - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wojciech Sumliński w Wojewódzkim Domu Kultury

Przeczytaj także

Już w piątek 16 lutego odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim. Dziennikarz śledczy odwiedzi Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Start o godzinie 17.

– Wojciech Sumliński, urodzony w 1969 r. w Warszawie, psycholog i dziennikarz śledczy, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych w dzienniku „Życie”, a następnie – m.in. w tygodniku „Wprost” i w Telewizji Polskiej. Jako freelancer był autorem i współautorem licznych publikacji oraz magazynów śledczych emitowanych w TVP: „Oblicza prawdy” i „30 minut” – ukazujących tajne operacje służb specjalnych w PRL-u i w III RP – napisano na stronie sumlinski.pl

Sumliński jest między innymi autorem książki „Kto naprawdę go zabił?”, gdzie porusza temat śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Napisał również „Czego nie powie masa o polskiej mafii” oraz „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. –  Począwszy od 2016 autor wydaje książki we współpracy z majorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomaszem Budzyńskim, byłym szefem delegatury ABW w Lublinie, któremu podlegało kilkuset oficerów i funkcjonariuszy służb specjalnych. Dotąd napisali wspólnie pięć książek – przekazano na wspomnianej stronie.

 

Przeczytaj także