Wydarzenie artystyczne roku w Kielcach. W KCK czeka nas Trzydniówka z Witkacym - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wydarzenie artystyczne roku w Kielcach. W KCK czeka nas Trzydniówka z Witkacym

Od soboty do poniedziałku na deskach Kieleckiego Centrum Kultury zobaczymy trzy spektakle zakopiańskiego Teatru im. St. I. Witkiewicza. To będzie wydarzenie artystyczne roku.

Zakopiański Teatr Witkacego działa już 35 lat. Placówka stawia na niezależność artystyczną, wspólne poszukiwanie idei oraz prężną działalność. Teatr Witkacego tworzy niepowtarzalne spektakle, w których m.in. nawiązuje do dziedzictwa Podhala. – Rzadko mamy okazję w Kielcach gościć teatr, który jest tak niezwykłym miejscem na mapie artystycznej naszego kraju. Teatr Witkacego gwarantuje wrażenia artystyczne, refleksję nad kondycją i miejscem człowieka we współczesnym świecie oraz surrealistyczny humor i świetną zabawę teatralną. Tego po prostu nie wolno przegapić, zwłaszcza że zespół z Zakopanego był w Kielcach 27 lat temu – zapowiada Agnieszka Kozłowska-Piasta z KCK.

W ramach Trzydniówki z Witkacym zobaczymy w sobotę – 10 października przedstawienie „Metafizyka dwugłowego cielęcia” (reż. Andrzej Dziuk), w niedzielę – 11.10., „Stachura – się powie o tym wolniutko, a ty tylko słuchaj” (reż. Andrzej Bienias), a na zakończenie w poniedziałek – 12.10. „Z cyklu: Tatrzańskie. Część III: Spiski Hej! Według Wojciecha Kuczoka” (reż. A. Dziuk).

Pierwsze z przedstawień powstało na podstawie dramatu Witkacego z 1921 roku. „Metafizyka dwugłowego cielęcia” opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości, dojrzewaniu i odnajdywaniu się w skomplikowanych relacjach z otoczeniem i normami kulturowymi, obyczajowymi.

Spektakl „Stachura – się powie o tym wolniutko, a ty tylko słuchaj” jest teatralną adaptacją szkicu literackiego Edwarda Stachury „Fabula rasa”. Filozoficzne rozważania o miejscu człowieka we współczesnym pełnym brutalności i konsumpcjonizmu świecie uzupełniają wiersze poety. W czasie spektaklu usłyszymy muzykę graną na żywo.

Ostatnia ze sztuk „Z cyklu: Tatrzańskie. Część III: Spiski Hej! Według Wojciecha Kuczoka” to trzecia część teatralnej trylogii tatrzańskiej Teatru Witkacego. W przedstawieniu prezentowane są Tatry z lat 80. XX wieku oczami pisarza Wojciecha Kuczoka. Spektakl będzie prezentowany z muzyką graną na żywo. Na scenie wystąpią Włodzimierz Kinior Kiniorski i Sylwia Nadgrodkiewicz.

Początek wszystkich sztuk w ramach Trzydniówki z Witkacym w KCK o godzinie 19. Sobotnie i poniedziałkowe są przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Bilety na pojedyncze spektakle kosztują 170 zł, a karnet na wszystkie 350 zł. Wejściówki kupimy TUTAJ Informacje o biletach i karnetach uzyskamy także dzwoniąc do impresariatu KCK – tel. 413449054 albo do kasy KCK – tel. 413448142, 696993986.