Wyrusz w muzyczną podróż po Kielcach. Już w niedzielę 2. edycja Święta Placu Moniuszki - wKielcach.info

Wyrusz w muzyczną podróż po Kielcach. Już w niedzielę 2. edycja Święta Placu Moniuszki

Kieleckie Centrum Kultury

W niedzielny wieczór przed Kieleckim Centrum Kultury czeka nas 2. edycja święta patronu placu przy którym znajduje się instytucja. Wystąpią m.in. Novi Piano Duo czy Strauss Ensemble.

– Święto Placu Moniuszki ma w tym roku charakter, że promieniście podążymy poprzez Plac Moniuszki do wszystkich zakątków Kielce. Muzyka będzie łączyła się z nazwami ulic, które mamy w mieście. Zapowiada się jak zawsze fascynujący wieczór, pełen muzyki, muzyki polskiej, muzyki Stanisława Moniuszki i co najważniejsze nie tylko jego – mówi Artur Jaroń, dyrektor kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, który odpowiada za muzyczną oprawę niedzielnego wieczoru.

Niedzielny koncert odbędzie się pod tytułem „Z muzyką przez Kielce”. – Wystąpi młody duet Novi Piano Duo, czyli Anna Wielgus i Grzegorz Nowak. Usłyszmy znakomitą śpiewaczkę operową Marzenę Trzebińską. Będę jej towarzyszył na fortepianie. Wystąpi również znakomity zespół Strauss Ensemble. Całość wieczoru klamrą łącznie z nauką śpiewu dla publiczności zepnie pani Ewa Robak ze swoimi chórami – wymienia Artur Jaroń.

Przed publicznością zaprezentują się również tenor Michał Steciak, aktor Marcin Brykczyński oraz pianiści Andrzej Ślązak i Piotr Sitkowski. Dla uczestników koncertu organizatorzy przygotują śpiewniki do wspólnego śpiewania.

Początek niedzielnego wydarzenia zaplanowano na godzinę 20. W przypadku deszczu koncert „Z muzyką przez Kielce” zostanie przeniesiony na dużą scenę KCK. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Portal wKielcach objął 2. edycję Święta Placu Moniuszki patronatem medialnym.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments