Wystartował Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wystartował Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”

Przeczytaj także

Już w piątek startuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce występują zespoły z całej Polski reprezentujące poetycko-turystyczny nurt muzyczny. Festiwalowi towarzyszy kiermasz świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, giełda winyli i płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od 17 do 18 listopada. Pierwszego dnia zaplanowano Koncert Integracyjny w „Applause. Restaurant and Jazz Bar”, a drugiego dnia Przegląd Konkursowy i Koncert Galowy wraz z wydarzeniami towarzyszącymi w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Kielce jesienną stolicą poezji śpiewanej

Jedenasta odsłona Festiwalu „Przy Kominku” będzie miała dwudniowy charakter. Pierwszego dnia, w piątek 17 listopada w „Applause. Restaurant and Jazz Bar” odbędzie się Koncert Integracyjny. W sobotę, 18 listopada w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce zaplanowano Przegląd Konkursowy zespołów z całej Polski reprezentujących poetycko-turystyczny nurt muzyczny oraz Koncert Galowy Laureatów, w trakcie którego najlepsze zespoły będą zmagać się m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Na scenie nie zabraknie również Gwiazd Festiwalu.

Kiermasz Świąteczny, Giełda Winyli i Płyt CD oraz plebiscyt muzyczny podczas Festiwalu „Przy Kominku”

Oprócz muzycznych doznań, dla uczestników Festiwalu „Przy Kominku” zaplanowano również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące w tym m.in.  Kiermasz Świąteczny oraz Giełda Winyli i Płyt CD. Goście wydarzenia będą mogli spróbować regionalnych i naturalnych produktów, a także nabyć m.in. własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne oraz kolekcjonerskie płyty winylowe. Giełda płyt winylowych i płyt CD to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów czarnych krążków i płyt kompaktowych. To świetna okazja do wymienienia się swoimi kolekcjami oraz do zakupu atrakcyjnych nośników muzycznych.

Zespoły występujące na scenie, w trakcie Ogólnopolskiego Festiwalu „Przy Kominku” zaprezentują się również podczas plebiscytu muzycznego pn. „Co gram. Gdzie mieszkam” na specjalnie zaaranżowanych stoiskach. Do dyspozycji gości będzie również Kawiarnia Festiwalowa, gdzie oprócz skosztowania pysznej kawy, będzie można spędzić przyjemny czas w miłej atmosferze.

Zapraszamy do udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” w Centrum Kongresowym Targów Kielce od 17 do 18 listopada 2023 roku. Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon”. Więcej informacji na stronie www.przykominku.art.pl

 

Przeczytaj także