XIII Lato w Filharmonii. Koncerty na dziedzińcu i finałowa aria operowa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

XIII Lato w Filharmonii. Koncerty na dziedzińcu i finałowa aria operowa

Przeczytaj także

Tegoroczne XIII Lato w Filharmonii zapowiada się niezwykle ekscytująco! Od 12 lipca do 23 sierpnia 2024 roku dziedziniec i sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej będą miejscem wyjątkowych muzycznych spotkań. W programie znajdą się koncerty, które łączą tradycję z nowoczesnością, klasykę z elektroniką oraz jazz z bluesem. Wystąpią m.in. Basia Giewont z projektem FolkTronika – Halny Tour, Kamil Serefko ze swoimi autorskimi kompozycjami oraz Maciek Mazurek Trio. Kulminacją festiwalu będzie finałowy koncert z udziałem Wioletty Liber i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. 

FOLKTRONIKA – HALNY TOUR
W tym roku XIII Lato w Filharmonii rozpocznie się z wyjątkowym wydarzeniem – FOLKTRONIKA – HALNY TOUR. Już 12 lipca 2024 roku o godzinie 19.00, dziedziniec filharmonii wypełni się dźwiękami inspirowanymi góralskim folklorem i nowoczesną elektroniką. Na scenie pojawią się:
– Basia Giewont (śpiew)
– Korneliusz Flisiak (instrumenty klawiszowe, elektronika)
– Kajetan Adamczyk (perkusja)
– Adam Soroczyński (taniec)

Muzyka Halny Tour to potężna dawka energii, która łączy tradycyjne motywy z nowoczesnymi brzmieniami. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty „Taterki” Basi Giewont, a także kilka niespodzianek muzycznych. Nie zabraknie także artystycznych pokazów tanecznych, które dopełnią muzyczne doznania.

NIEKLASYCZNIE – KAMIL SEREFKO
Tydzień później, 29 lipca 2024 roku, o godzinie 19.00, dziedziniec filharmonii stanie się miejscem wyjątkowego spotkania klasyki z klubowym brzmieniem. Kamil Serefko (fortepian, elektronika) zaprezentuje swoje autorskie kompozycje, które zachwycą swoją energetyczną fuzją różnych stylów muzycznych.

MY HOME – MACIEK MAZUREK TRIO
Kolejny koncert w ramach XIII Lata w Filharmonii odbędzie się 26 lipca 2024 roku o godzinie 19.00. Ich muzyka to mieszanka jazzu, soulu i bluesa, która emanuje ciepłem i luzem – idealna na letni wieczór. Na scenie wystąpi Maciek Mazurek Trio w składzie:
– Maciej Mazurek (gitara)
– Piotr Mazurek (gitara basowa)
– Wojciech Buliński (perkusja)

PIAZZOLLA DUO
2 sierpnia 2024 roku o godzinie 19.00, dziedziniec filharmonii zamieni się w miejsce magicznego spotkania z twórczością Astora Piazzolli. Piazzolla Duo, czyli Piotr Zubek (śpiew) i Janek Pentz (gitara), odkryją przed nami zapomniane pieśni argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu i pioniera tango nuevo.

MUZYCZNE ROZMAITOŚCI – CLARIPHONE
9 sierpnia 2024 roku o godzinie 19.00, dziedziniec filharmonii wypełni się dźwiękami klarnetów w wykonaniu żeńskiego kwartetu Clariphone w składzie:
– Sylwia Mękarska
– Aleksandra Marchewka
– Kinga Richter
– Jaga Czarkowska

Ich repertuar obejmuje zarówno klasykę, jak i muzykę popularną oraz rozrywkową. To doskonała okazja, by posłuchać kameralnych aranżacji w mistrzowskim wykonaniu.

FINAŁ – WIOLETTA LIBER I ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
23 sierpnia 2024 roku o godzinie 19.00, w sali koncertowej odbędzie się finał XIII Lata w Filharmonii. Wystąpią:
– Wioletta Liber (sopran)
– Mateusz Michałowski (baryton)
– Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali
– Justyna Mroczek-Gil (słowo o muzyce)

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze melodie minionego sezonu, które dostarczą niezapomnianych wrażeń.

XIII Lato w Filharmonii to niezwykła okazja, by cieszyć się różnorodnymi koncertami na najwyższym poziomie. Od folkowych inspiracji, przez jazz, soul, blues, tango, aż po muzykę klasyczną – każdy znajdzie coś dla siebie. Rezerwuj bilety już dziś i doświadcz muzycznej magii na dziedzińcu i w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przeczytaj także