Z "Kubusia" do "Guliwera". Warszawa przejęła Roberta Drobniucha

Z „Kubusia” do „Guliwera”. Warszawa przejęła Roberta Drobniucha

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktor „Kubuś” po ośmiu latach odchodzi z instytucji. Od września pokieruje warszawskim Teatrem  Lalek Guliwer.

Do konkursu na stanowisko dyrektora „Guliwera” zakwalifikowało się 9 kandydatów. Za najlepszego uznano  Roberta Drobniucha, jak oceniono to   „doświadczony reżyser teatralny i menadżer kultury”.  Ponadto w opinii komisji konkursowej  „w najpełniejszy sposób opisał doświadczenie w zarządzaniu instytucją, prowadzeniu polityki finansowej i kadrowej, współpracy z podmiotami zewnętrznymi, a także w fundraisingu”.

– Konkursy na dyrektorów teatrów zostały ogłoszone w całej Polsce.  Konkursy do Teatru  Lalek Guliwer w Warszawie był pierwszym z ogłoszonych. Rozstrzygnął się pozytywnie. Z oczywistych powodów nie będę startował nigdzie indziej – powiedział.

Dyrektor podkreślił, że teatr „Kubuś” pozostawia w bardzo dobrej kondycji, z portfolio wypełnionym wieloma sukcesami.

– Uważam, że to co wspólnie z zespołem  zrobiliśmy w Kielcach zasługuje na wielkie uznanie. Jestem bardzo zadowolony z tego czasu. Dzisiaj Teatr jest rozpoznawalny w całym kraju i za granicą. Osiągnęliśmy wiele sukcesów, które doceniło całe środowisko. Dawano tego wyraz na festiwalach oraz w opiniach, które do na docierały – zaznaczył  Robert Drobniuch.

Dodał, że w ciągu siedmiu lat, teatrowi udało się pozyskać ponad 2,5 miliona złotych, na bieżące funkcjonowanie czy organizacje festiwali. Zaznaczył, że nie było by to możliwe bez świetnego zespołu, którym przyszło mu kierować.

– To pokazuje, jak dobra jest to instytucja, w jak świetnej  kondycji się znajduje. Pokazuje to także,  jak dobrzy są tutaj pracownicy. Sukces budowaliśmy wspólnie. Nie osiągnąłbym tego bez tych ludzi – podkreślił Robert Drobniuch.

Nie ukrywa, że będzie chciał nadal współpracować z Kielcami.

Trudno odciąć się od czegoś co się budowało z pasja i czegoś co osiągnęło tak wielkie sukcesy. Mam nadzieję, że będę współpracował z Kielcami. Liczę, że do konkursu w Kielcach przystąpią najlepsze nazwiska w kraju, a kolejny dyrektor będzie tę prace rozwijał z sukcesami – powiedział.

Robert Drobniuch pozostanie dyrektorem „Kubusia” do końca sierpnia. Teatrem kierował od 2012 roku.

 

Robert Drobniuch to urodzony w 1981 roku w Białymstoku, reżyser teatralny, menadżer kultury. Jest absolwentem reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowych studiów reżyserii opery i innych form teatru muzycznego na PWST w Krakowie. Ukończył Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Współtworzył białostockie Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw i Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych Białysztuk. Drobniuch jest laureatem nagród i wyróżnień np. Nagrody Ministra Kultury Belgii, Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku, Nagrody Ministra Kultury dla Wyróżniających się Twórców Kultury dla Dzieci za dokonania w dziedzinie teatru (2015). Od 2012 roku dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o