Z pozytywnym testem na koronawirusa spowodowała wypadek. Grozi jej nawet 5 lat więzienia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Z pozytywnym testem na koronawirusa spowodowała wypadek. Grozi jej nawet 5 lat więzienia

35-letnia kielczanka, która powinna przebywać w izolacji, miała wypadek samochodowy. Grozi jej do 5 lat więzienia.
Do wypadku doszło w piątek na ulicy Sandomierskiej. Kobieta kierująca hondą, uderzyła w tył taksówki, za kierownicą której siedział 53-letni mężczyzna. W kolizji nikt nie ucierpiał. Po przyjeździe policji okazało się, że sprawczyni wypadku jest objęta izolacją, zgodnie z decyzją służb sanitarnych, ponieważ ma pozytywny wynik badania na Covid-19. Wysoka grzywna i kara więzienia grożą 35-letniej kielczance. Kobieta była sprawcą kolizji drogowej, a zgodnie z decyzją służb sanitarnych powinna przebywać w izolacji.
– Kobieta wiedziała o tym, a mimo to zlekceważyła zalecenia służb sanitarnych. Musiały zostać wszczęte specjalne procedury, a 35-latka specjalną karetką została dostarczona do miejsca izolacji –  informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Zgodnie z kodeksem karnym, osobie która wiedząc, że jest nosicielem choroby zakaźnej i naraża innych na zakażenie, grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja sporządzi tez dokumentację do służb sanitarnych, które mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości nawet do 30 tys. zł.