Zaczęli budować strefę relaksu w Dolnie Silnicy! Będzie gotowa pod koniec wakacji - wKielcach.info

Zaczęli budować strefę relaksu w Dolnie Silnicy! Będzie gotowa pod koniec wakacji

Do końca sierpnia powstanie w Dolinie Silnicy strefa relaksu. To nagroda w konkursie Lech Starter, w którym mieszkańcy Kielc oddali ponad 50 tysięcy.

Obecnie trwają prace przy wyrównywaniu i utwardzaniu teren. W przyszłym tygodniu stanie instalacja, której autorem jest znany projektant Jakub Szczęsny.

W założeniu będzie to miejsce nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale przede wszystkim przestrzeń, w której wszyscy mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń.

– Pojawią się leżaki, ławki, tablice kredowe, projektor i ekran. Będzie też zielona, siedmiometrowa wieżyczka, po której będzie piął się bluszcz. Zadaszenie zostanie wykonane z tkaniny poliestrowej, która ma chronić przed deszczem – mówi Michał Karoński ze stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje.

Strefa relaksu będzie służyła do organizacji cyklicznych wydarzeń takich jak wystawy, kino letnie czy pikniki.

W ramach tegorocznej realizacji programu LECHSTARTER wybrał 15 miast w całej Polsce, z których 3 z największa liczbą głosów wygrały. Oprócz Kielc są to Rzeszów oraz Szczecin. W IV edycji programu organizatorzy zdecydowali się na większe inwestycje przeznaczając na ich realizację 1 mln zł.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x