Zagnańska i Witosa gotowe! Koniec inwestycji za ponad 130 mln zł [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Zagnańska i Witosa gotowe! Koniec inwestycji za ponad 130 mln zł [ZDJĘCIA]

Koniec jednej z największych i wyczekiwanych inwestycji drogowych ostatnich lat w Kielcach. Kierowcy mogą już jeździć po wyremontowanej ulicy Zagnańskiej i Witosa.

Na ulicach trwają już ostatnie prace porządkowe. Jednocześnie od kilku dni prowadzone są odbiory techniczne, podczas których inspektorzy sprawdzają, czy inwestycja została wykonana zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie powinno już być niespodzianek.

– Inwestycja została właściwie już ukończona. Wykonawca zajmuje się obecnie uporządkowaniem placu budowy i usuwaniem usterek, które przy takim zakresie prac zawsze się pojawiają – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD. – Naprawy odbywają się w ramach gwarancji.

Od kilku tygodni kierowcy mogą już przejechać całą wybudowaną w ramach inwestycji drogą. Przejezdne są nie tylko wspomniane już ulice Zagnańska i Witosa, ale również przedłużenie tej ostatniej, w kierunku Masłowa. U zbiegu ulic Nowoszybowcowej, Radomskiej i Szybowcowej powstało zaś rondo turbinowe.

Ulica Zagnańska została wyremontowana od ulicy Jesionowej do granic miasta. Do skrzyżowania z ul. Witosa, gdzie jest największy ruch jest dwujezdniowa, zaś dalej ma przekrój jednojezdniowy. Miejski Zarząd Dróg zdecydował się na budowę rond na dotychczasowych skrzyżowaniach z ulicami Witosa oraz Piaski Małe. Priorytetem ma być najbezpieczniejsze skomunikowanie terenów, gdzie są zlokalizowane firmy.

Ulica Witosa jest dwujezdniowa do ulicy Karczunek. Na wysokości osiedla „Dąbrowa” jest jednojezdniowa. Na istniejących skrzyżowaniach ulicy Witosa powstały ronda. Została ona połączona z ulicą Radomską, dzięki ulicy Nowoszybowcowej.

Przebudowa kosztowała ponad 130 milionów złotych. 85% tej kwoty pokryły środki unijne.

zdjęcia: Jarosław Siłakiewicz/um.kielce.pl

Przeczytaj także