[ZDJĘCIA] Nowym wiaduktem na Olszewskiego pojedziemy jeszcze w wakacje - wKielcach.info

[ZDJĘCIA] Nowym wiaduktem na Olszewskiego pojedziemy jeszcze w wakacje

Zakończyła się, warta prawie 39 milionów złotych, budowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. Nowa droga, z jej najważniejszym elementem – blisko dwustumetrowym wiaduktem nad torami kolejowymi – ma usprawnić ruch w północnej części miasta oraz zapewnić dodatkowe połączenie do terenów inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego.

– Roboty budowlane przy Olszewskiego zostały zakończone. Miejski Zarząd Dróg powołuje teraz komisję, która będzie odbierać inwestycje. Zakładamy, że wszystkie procedury, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zakończą się w drugiej połowie sierpnia – przekazał Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Żeby droga została udostępniona kierowcom, konieczne jest jeszcze dokończenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Olszewskiego i Zagnańskiej. To zadanie jest realizowane w ramach kolejnej i jednocześnie największej inwestycji drogowej w Kielcach – wartej około 130 milionów złotych – rozbudowy ulic Zagnańskiej i Witosa.

– Jest szansa, że do tego czasu Strabag, który wykonuje to zadanie, wybuduje też rondo na przecięciu Zagnańskiej i Olszewskiego. Wydaje się, że nowy przebieg Olszewskiego zostanie udostępniony jeszcze w wakacje  – dodał Skrzydło.

W ramach rozbudowy ulicy Olszewskiego wykonano około 2 kilometry nowej drogi, która została poprowadzona w kierunku terenów inwestycyjnych KPT. Najważniejszym elementem projektu była budowa blisko 200-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Dzięki temu, „ślepa” do tej pory Olszewskiego połączy się z Witosa i Zagnańską, tworząc nowy układ komunikacyjny w północnej części miasta.

Rozbudowę ulicy Olszewskiego rozpoczęto w listopadzie 2018 roku. Inwestycja warta niemal 39 milionów złotych powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Dofinansowanie wynosi 85 procent, a wkład miasta to 15 procent.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments