[ZDJĘCIA] Problem przy przebudowie kieleckiego dworca! Wykonawca prosi o więcej pieniędzy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[ZDJĘCIA] Problem przy przebudowie kieleckiego dworca! Wykonawca prosi o więcej pieniędzy

Przeczytaj także

Firma zajmująca się przebudową kieleckiego dworca PKP wystąpiła z wnioskiem o waloryzację kontraktu. Prośba o większą zapłatę ma być związana ze wzrostem cen. Przypomnijmy, że aktualny koszt modernizacji wynosi ponad 44 miliony złotych, a prace rozpoczęły się na początku obecnego roku.

Jak informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP S.A. złożenie wniosku nie ma wpływu na przebieg prac, a roboty są kontynuowane.- Potwierdzamy, że wykonawca prowadzący przebudowę dworca w Kielcach wystąpił z wnioskiem o waloryzację wartości pierwotnego kontraktu w związku ze wzrostem cen. Obecnie wniosek jest rozpatrywany. Planujemy zakończyć ten proces w najbliższych tygodniach – twierdzi Bartłomiej Sarna.

Nie podaje jednak, jakiej dodatkowej kwoty domaga się wykonawca. Jak wynika z nieoficjalnych informacji TVP 3 Kielce, chodzi tutaj o co najmniej kilka milionów złotych, bez których wykonawca może nie być w stanie dokończyć inwestycji. 

Przypomnijmy, że na początku roku firma MGBuiliding przejęła plac budowy. Do tej pory zakończono szereg działań związanych z przebudową, w tym prace rozbiórkowe. W centralnej części dworca finalizowane są czynności przy budowie nowych klatek schodowych oraz szybów windowych. Wykonano też nową płytę nad tunelem pod dworcem, usuwając przy okazji kolizje sieci elektrycznych i teletechnicznych.

– Prace trwają również w skrzydłach dworca. W północnym zakończono prace konstrukcyjne, a obecnie dobiega końca montaż poszycia dachowego. Na poszczególnych kondygnacjach trwa budowa ścianek działowych, a także montaż elementów instalacji ogrzewania i wentylacji mechanicznej.  W południowym skrzydle na ukończeniu są prace konstrukcyjne i niebawem rozpoczną się roboty związane z wykonaniem poszycia dachowego. W piwnicy tej części dworca budowane są ścianki działowe. Trwają również zaawansowane prace przy wykończeniu pomieszczenia węzła cieplnego, a niebawem planowany jest jego montaż – informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP S.A

W planach jest udostępnienie tunelu pod dworcem do końca bieżącego roku. Aktualnie modernizacja stacji ma kosztować ponad 44 miliony złotych. Zakłada się, że termin otwarcia dworca dla podróżnych po przebudowie to druga połowa 2023 roku.

Przeczytaj także