"Zieleń Miejska" weszła na Radomską. Za kilka dni powinny zniknąć utrudnienia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

„Zieleń Miejska” weszła na Radomską. Za kilka dni powinny zniknąć utrudnienia

W środę, 17 listopada Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych rozpoczęło zabezpieczanie przerwanej inwestycji przy ul. Radomskiej. Za kilka dni obie jezdnie powinny być przejezdne.

Prace polegają na uzupełnieniu podbudowy i zabezpieczeniu zbrojenia wiaduktu. – W zależności od warunków atmosferycznych w czwartek 18 listopada planujemy rozpocząć układanie warstw bitumicznych. Po wykonaniu tego zabezpieczenia możliwe będzie puszczenie ruchu już bez utrudnień – informuje Marcin Batóg, rzecznik „Zieleni Miejskiej”.

Jeśli robotom nie przeszkodzą warunki atmosferyczne, to ruch w obu kierunkach przez ulicę Radomską udrożniony zostanie w ciągu najbliższych kilku dni.

Przypomnijmy, że Miejski Zarząd Dróg rozwiązał umowę z firmą, która była odpowiedzialna za remont ulicy Radomskiej. Choć prace rozpoczęły się już w połowie września, to wykonawca nie był w stanie dokończyć inwestycji na czas.

– Ta inwestycja powinna zmierzać do końca. A sytuacja jest taka, że naprawiono część wiaduktu. W ogóle nie rozpoczęto robót bitumicznych. Firma nie zatwierdziła u nas wszystkich materiałów, które mają być wbudowane. Jej działania nie mieściły się też w ustalonych harmonogramach. W związku z czym na początku października poprosiliśmy wykonawcę o przedstawienie programu naprawczego. Takiego programu nie otrzymaliśmy. Podjęliśmy więc decyzję o rozwiązaniu umowy z winy wykonawcy – mówił kilkanaście dni temu Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Przeczytaj także