Pierwsza śmierć z powodu koronawirusa w regionie. Trzy pozostałe zarażone - wKielcach.info

Pierwsza śmierć z powodu koronawirusa w regionie. Trzy pozostałe zarażone

Zmarł pacjent zarażony koronawirusem hospitalizowany oddziale neurologicznym w szpitalu w Skarżysku Kamiennej. U sześciu kolejnych potwierdzono zakażenie.

Oddział neurologiczny w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej został zamknięty we wtorek po tym jak okazało się, że jedna z pielęgniarek  została zarażona koronawirusem. 

-Jest naszą pracownicą, a dodatkowo pracuje w szpitalu w Grójcu. Po tym ostatnim dyżurze, który skończyła 18 marca rano, poszła na zwolnienie lekarskie. Dopiero we wtorek w południe otrzymaliśmy informację o tym z sanepidu, choć podobno wynik tej naszej pracownicy był już znany w niedzielę – mówi dyrektor szpitala Leszek Lepiarz

Od 65 osób, w tym 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów pobrane zostały próbki do badań i wysłane do laboratorium w Kielcach. Jak dotąd poznano wyniki 15 pacjentów i dwóch pracowników szpitala.  Wyniki siedmiu pacjentów były dodatnie. 

Łącznie zarażonych zostało 7 osób: 5 pacjentów, z których jeden  zmarł w środę przed południem, oraz 2 pielęgniarki. Zmarły to 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego.

Personel szpitala będzie musiał przejść kwarantannę. 

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments