Zrobią nakładki na podziurawionych ulicach. Na liście m.in. ul. Nowy Świat

Zrobią nakładki na podziurawionych ulicach. Na liście m.in. ul. Nowy Świat

Kieleckie ulice w bardzo złym stanie technicznym doczekają się remontu. Miejski Zarząd Dróg zaplanował na nich wymianę nawierzchni. Na liście jest m.in. remont ul. Nowy Świat, o który od lat prosili mieszkańcy.

MZD wytypował te ulice, które już od wielu lat są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają kompleksowej interwencji. Prace mają polegać na sfrezowaniu istniejącej zniszczonej nawierzchni. Później w zależności od tego, co będzie pod spodem na poszczególnych ulicach zostanie położona warstwa wyrównawcza i docelowa nawierzchnia albo tylko docelowa nawierzchnia. Oprócz tego będą wymieniane krawężniki oraz studnie, znajdujące się w jezdni na wysokości nowej nawierzchni.

– To jest dużo trwalsza naprawa i dużo bardziej efektywna niż punktowe łatanie ubytków – mówi Jarosław Skrzydło.

Na tegorocznej liście remontów są ulice: Gabrieli Zapolskiej (między skrzyżowaniem z ulicą Szydłówek Górny a Jaworskiego), Kozia, Karskiego (od ulicy Bąkowej do Pileckiego), Nowy Świat oraz Piekoszowska (pomiędzy Mielczarskiego a Jagiellońską).

W pierwszej kolejności remontu doczekają się ulica Kozia i Karskiego. Prace mają się rozpocząć w czerwcu. Naprawa wszystkich ulic ma się zakończyć w tym roku. Zadanie ma kosztować 3 mln złotych.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Xawery Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Xawery
Gość
Xawery

Czas najwyzszy przydałoby się i na Warszawskiej bo niedługo plomby same będą wypadać z zębów jak się tam jedzie , tak jak na odcinku od mini dworca oś.swietokrzyskim do przystanku na stoku