Źródła we władzach USA: w Przewodowie prawdopodobnie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Źródła we władzach USA: w Przewodowie prawdopodobnie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej

Przeczytaj także

fot. Jarosław Wolski/Twitter

Wstępne ustalenia wskazują, że w Przewodowie eksplodował we wtorek pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski – powiadomiła w środę w godzinach porannych agencja AP za anonimowymi źródłami we władzach USA.

We wtorek o godzinie 15.40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim doszło do wybuchu pocisku produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – przekazało polskie MSZ w komunikacie w nocy z wtorku na środę.

Prezydent Andrzej Duda w nocnym oświadczeniu dla mediów powiedział, że „nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze”.

Prezydent USA Joe Biden oświadczył w środę po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji, że „to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji”. (PAP)

 

Przeczytaj także