Dekoracje i figurki z masy cukrowej. Jak rozpocząć ich tworzenie? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dekoracje i figurki z masy cukrowej. Jak rozpocząć ich tworzenie?

Przeczytaj także

Dekoracje z masy cukrowej – popularne i różnorodne

To, co wyróżnia rozmaite dekoracje wykonane z plastycznego lukru, to przede wszystkim ich wszechstronność i różnorodność. Figurki z masy cukrowej mogą być naprawdę rozmaite i będą przedstawiać zarówno ulubioną postać z bajki, jak i postaci pary młodej czy też wybrane zwierzęta, rośliny, zabawki czy też inne elementy. Możesz bowiem z tego materiału ulepić praktycznie wszystko. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia i umiejętności. Na dodatek wiele elementów wykonasz mimo braku doświadczenia, ponieważ pozwolą Ci na to gotowe foremki w ciekawych kształtach.

Jaką masę cukrową najlepiej wybrać do dekoracji?

Przed dokonaniem zakupów pamiętaj o tym, że nie każda masa cukrowa jest taka sama. Innego wyrobu użyjesz bowiem do lepienia figurek i pozostałych ozdób, a po odmienny produkt sięgniesz, jeśli chcesz obłożyć tort przed dalszą dekoracją. Przykładem propozycji idealnej do wykonywania figurek jest między innymi ta masa dostępna w sklepie Torcik: https://torcik.net/sklep/masa-cukrowa-do-figurek/. Umożliwi ona uformownie każdego elementu, nie będzie pękać i wysychać zbyt szybko podczas pracy.

Czego potrzebujesz do przygotowania figurek z masy cukrowej?

Aby przygotować piękne figurki, potrzebna będzie nie tylko sama masa cukrowa. Liczą się też akcesoria cukiernicze, takie jak szablony, foremki, klej cukrowy do łączenia poszczególnych elementów, barwniki spożywcze do nadawania całości wybranego koloru i wiele innych narzędzi. Pozwolą Ci one wykonać nawet najmniejsze szczegóły na ozdobach i sprawią, że całość będzie prezentowała się zachwycająco i bardzo dekoracyjnie.

Gdzie kupić najlepszą masę cukrową na figurki i inne dekoracje?

Jeśli zależy Ci na pięknych dekoracjach, postaw na wyroby doskonałej jakości. Wybierz akcesoria, narzędzia i samą masę cukrową z oferty sprawdzonych marek, dostępnych w bogato zaopatrzonych sklepach cukierniczych, takich jak na przykład Torcik. Dzięki temu przygotujesz wspaniałe ozdoby, które umieścisz na tortach i innych deserach. Zdecyduj się na profesjonalne wyroby wysokiej klasy, które pozwolą Ci wyczarować niepowtarzalne figurki i inne elementy.

 

(Artykuł sponsorowany)

 

Przeczytaj także